[ZPRÁVY] Justin Sun má 1 milion followerů na Twitteru • eToro zakoupil startup využívající smart kontrakty na tokenizaci

0
(0)

Justin Sun má 1 milion followerů na Twitteru • eToro zakoupil startup využívající smart kontrakty na tokenizaci • Bitmain HKEx IPO selhalo na plné čáře • Rakuten se připravuje na otevření své vlastní kryptoměnové burzy • Tim Draper přesvědčuje prezidenta Argentiny, aby legalizoval Bitcoin • MakerDAO zvýší poplatek až o 4 % na 7,5 % ročně

Justin Sun má na Twitteru 1 milion followerů

Justin Sun, jedna z nejaktivnějších, ne-li nejaktivnější osoba v kryptosvětě vůbec, tvůrce kryptoměny TRON, nedávno překonal hranici 1 milionu followerů. Má být prvním člověkem z tohoto světa, komu se to podařilo, a stejně tak má být i nejsledovanější osobou v kryptosvětě vůbec. Vitalik Buterin má například 842 000 followerů. Avšak jak několik lidí na Twitteru poukázalo, polovina z účtů, které přibyly poslední měsíc, mohou být boti. Pokud je to pravda, tak se Justin Sun ve skutečnosti nemá vůbec čím chlubit.

Více o Twitter účtu Justina Suna se dozvíte v tomto linku: ccn.com

eToro zakoupil startup využívající smart kontrakty na tokenizaci

Firmo, zmíněný startup, byl nedávno odkoupen jednou z největších investičních společností eToro. Ta je v investičním světě opravdu velmi populární, a tak jakékoli spojení mezi blockchainem, kryptoměnami a touto platformou může opravdu poukázat na dobrou stránku těchto digitálních aktiv. Cílem odkupu bylo údajně co nejrychleji zvýšit nabídku digitálních aktiv. Jak se vyjádřil CEO eToro Yoni Assia, adopce smart kontraktů prostřednictvím blockchainu zlepší transparentnost, důvěryhodnost a rychlost obchodování.

Více o odkoupení startupu Firmo společností eToro naleznete zde: coindesk.com

Bitmain HKEx IPO selhalo na plné čáře

Od vyhlášení oficiálního IPO (initial public offering) společnosti Bitmain na Hong Kong Stock Exchange (HKEx) uběhlo půl roku a je více než jasné, že tento pokus nedopadne úspěšně. Hlavní regulační oddělení této burzy totiž nevěří byznys modelům, které společnost Bitmain představila, a proto se rozhodlo zamítnout jakoukoli spolupráci s tímto těžícím gigantem. HKEx tak odmítlo už druhou těžební společnost poté, co loni nesouhlasili ani s návrhem společnosti Canaan (jedna z největších konkurenčních společností Bitmainu). Zda se Bitmain pokusí o nové IPO na jiné burze, nyní ještě není známo. Jisté však je, že dnes vyprší oficiální lhůta na to, aby společnost Bitmain získala povolení na další kroky na burze HKEx.

Bitmain, HKEx a další podrobnosti jsou rozebrány v tomto článku: bitcoinist.com

Rakuten se připravuje na otevření své vlastní kryptoměnové burzy

Jedna z největších japonských e-commerce společností Rakuten se připravuje na svůj vstup do kryptosvěta. Už loni odkoupila tato společnost kryptoměnovou burzu Everybody’s Bitcoin za 2,4 milionu dolarů a tento měsíc ji přejmenovala na Rakuten Wallet. Avšak mezi časem odkupu (srpen 2018) a dneškem nastalo mnohem více změn než jen změna názvu. Šlo o kompletní výměnu na nejvyšších pozicích burzy, stejně jako zlepšení bezpečnosti a uchovávání dat uživatelů. Rakuten Wallet má v plánu stát se bezpečnou a důvěryhodnou burzou na japonském trhu zejména poté, co se například stalo burze Coincheck (její hacknutí).

Jak se to Rakuten pokusí udělat, se dozvíte zde: cointelegraph.com

Tim Draper přesvědčuje prezidenta Argentiny, aby legalizoval Bitcoin

Proč by to ale prezident Argentiny měl vůbec zvažovat? Odpověď je jednoduchá. Obrovská inflace a velmi špatný ekonomický stav jedné z největších ekonomik světa dělá této jihoamerické zemi velmi špatnou reklamu. Tim Draper se měl osobně setkat s Mauriciem Macrim, prezidentem Argentiny, dne 20. března, aby s ním mimo jiné probral i potenciál Argentiny a její ekonomiky. Samozřejmě že se Tim Draper zmínil i o potenciálu blockchainu a jeho využití v jakékoliv zemi a vysvětlil, jak by z toho mohla Argentina profitovat.

Více se však dozvíte, až když otevřete tento link: cointelegraph.com

MakerDAO zvýší poplatek až o 4 % na 7,5 % ročně

Takzvaný stability fee (stabilizační poplatek), který kryptoměna MakerDAO využívá, bude brzy zvýšen z 3,5 % až na 7,5 % ročně. Stane se tak poté, co uživatelé této kryptoměny odsouhlasili návrh, jehož oficiální hlasování skončilo 21. března. Má přitom jít o největší jednorázový nárůst poplatku vůbec, přičemž se však nevylučuje, že v budoucnu se stability fee bude opět navyšovat.

Více o tomto tématu se dočtete po kliknutí na následující link: cointelegraph.com

Co číst dál?

Microsoft Bing zablokuje ročně až 5 miliónů krypto reklam

Přeloženo ze slovenského originálu, který pro vás připravil Marek F.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img