[ZPRÁVY] ICO si nechávají pro sebe více vybraných peněz – Kryptopuzzle obrazy s ukrytou odměnou

0
(0)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

ICO si nechávají pro sebe více vybraných peněz – Kryptopuzzle obrazy s ukrytou odměnou v coinech – Hackeři veřejných služeb v Atlantě požadují výkupné v BTC – Reddit také reguluje obsah diskuzí – V USA byl v tichosti schválen kontroverzní zákon o přístupu k údajům – Burza v Torontu spouští platformu pro kryptoměny – Obchodní válka mezi USA a Čínou zatím nespustila očekávaný nával investic do kryptoměn – Banka Santander ohlásila partnerství s Ripple

Zpráva dne

Kvůli snížené návratnosti, zvýšené poptávce a předprodejním poklesem zisků z ICO v roce 2018 klesá podíl žetonů přidělených k veřejnému prodeji. ICO týmy si v současné době nechávají jednoduše větší část koláče pro sebe. Bitcoin.com (v EN)

Mohlo by vás také zajímat: Konec ICO? Teď jsou trendem airdropy

Kryptoměny

Umělec Andy Bauch, vytvořil nový malířský seriál “Nové peníze”, spojující umění a kryptografii tím, že ukryl abstraktní kódy v jeho Lego uměleckých dílech. Obrazy představují soukromé klíče k peněženkám, obsahující až 9 000 USD v kryptoměnách. Cointelegraph.com (v EN)

Mnoho vládních služeb v Atlantě, velkém metropolitním městě USA, bylo tento týden pozastaveno. Na komunálních počítačích se objevil vir v podobě ransomware a požadoval výkupné ve výši 51 000 dolarů v ekvivalentu BTC. Jinak hrozil, že budou životně důležité funkce města zastaveny. Hackerům se podařilo dostát své hrozbě a byly postiženy služby po celém městě, včetně policie. Do víkendu se problém nepodařilo stále vyřešit. Bitcoin.com (v EN)

Regulace

Cenzura se v dnešní době stává velmi reálným problémem i na internetu. Stále více a více platforem zaujímá agresivní postoj vůči sdílenému obsahu. Reddit učinil v tomto ohledu velmi kontroverzní rozhodnutí, neboť nedávno zavřel najednou všechny subdredity související s dark webem. Themerkle.com (v EN)

Mohlo by vás také zajímat: Toto jsou důsledky zákazu reklamy na ICO a kryptoměny na Facebooku

Zákon o zámořském užívání dat (CLOUD) byl předložen společně s federálním výdajovým zákonem v pátek 23. března 2018. Zákon umožňuje orgánům činným v trestním řízení požadovat přístup k on-line informacím od kterékoli země světa. Umožňuje orgánům činným v trestním řízení snadnější přístup k uživatelským elektronickým datům, jako jsou e-maily, zprávy a soubory, i když jsou uloženy na serverech v jiné zemi. Společnosti Microsoft, Apple, Facebook, Google a Yahoo zákon CLOUD podpořily. Bitcoinist.com (v EN) 

Burzy

Společnost TMX, operátor burzy Toronto Stock Exchange, oznámila, že spouští platformu pro zprostředkování kryptoobchodů. Služba bude nabízena prostřednictvím dceřiné společnosti Shorcan Digital Currency Network a bude zaměřena na Bitcoin a Ethereum. Projekt bude realizován ve spolupráci s místním fintech startupem Paycase Financial Corp. Bitcoin.com (v EN)

Byznys

Od pátku investoři vyčerpali více peněz z burzovních trhů než v předchozích týdnech, a to hlavně kvůli obchodní válce, která byla vyvolána mezi USA a Čínou kvůli dovozním clům. Zatím se zdá, že oproti očekávání nenastal příliv investorů do BTC a kryptoměn. Cryptovest.com (v EN)

Britská pobočka globální banky Santander se spojila s Ripple pro uskutečnění přeshraničních plateb v plném rozsahu. Newsbtc.com (v EN)

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img