[Zprávy] Craig Wright: XRP je scam • Tron Accelerator plánuje rozdat 1M USD pro dApps…

0
(0)

Zprávy a souhrny

12.07.20 Týdenní přehled zpráv aneb co podstatného se událo minulý týden

Připravili jsme pro vás stručný přehled těch nejdůležitějších zpráv za celý tento týden. Takže pokud nestíháte a uvítali byste...

[Večerní souhrn článků] • Tether přidal na blacklist adresy v hodnotě 46 milionů dolarů • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

Craig Wright: XRP je scam • Tron Accelerator plánuje rozdat 1M USD pro dApps • KPMG: Přejde dlouhá doba, než bude Bitcoin skutečným „store of value“ • Ethereum na svém 16měsíčním minimu • Kraken umožnil obchodování Bitcoinu Cash SV, ale varuje před riziky 

Craig Wright: XRP je scam

Craig Wright, australský počítačový vědec a podnikatel, který za svoje výroky čelí přezdívce „Faketoshi“, je poslední dny v centru dění. Nejenže po Bitcoin Cash hard forku ostře soupeří s Bitcoinem ABC, aby jeho Bitcoin Cash SV (Bitcoin Cash Satoshi’s Vision) získal prim, ale pustil se i do konkurenčních kryptoměn.

Poté, co nedávno poznamenal, že Ethereum nepřináší úžitek a celkově tento projekt nemá žádný přínos, pustil se do aktuální tržní dvojky – XRP. V tweetu níže označuje tuto „kryptoměnu“ za největší scam, aby následně v dalších postech vyzval SEC (Americká komise pro cenné papíry a burzy), aby zakročila, neboť ji Wright pokládá za ilegální.

Více se dočtete zde: koinalert.com (v angličtině).

Tron Accelerator plánuje rozdat 1M USD pro dApps

Tron nedávno spustil Tron Accelerator, inkubátor, jehož cílem je podpořit vývojáře v oblasti inovací pro blockchain technologii. Jeho primárním záměrem bude využívat finanční prostředky od nadace Tron Foundation. Ty budou následně sloužit na pomoc při financování decentralizovaných aplikací (dApps), především v jejich počáteční fázi.

Tron si od Tron Acceleratoru tedy slibuje urychlení růstu a rozvoje dApps na jejich platformě. Skrz Tron Accelerator se celkem rozdá rovný 1 milion USD, přičemž suma se rozdělí mezi 56 vítězných projektů. Předávání cen se uskuteční 17. a 18. ledna 2019 na summitu niTRON v San Franciscu.

Více se dočtete zde: cryptoglobe.com/ (v angličtině).

KPMG: Přejde dlouhá doba, než bude Bitcoin skutečným „store of value“

KPMG (celosvětová síť poradenských společností poskytujících služby v oblasti auditu, daní a poradenství) se v poslední ze svých studií týkajících se kryptoměn vyjádřila, že potrvá ještě dlouhý čas, než bude Bitcoin a jiné kryptoměny vnímány jako úložiště hodnoty/úspor. Podle jejich slov se Bitcoin a jemu podobné aktiva prozatím nemohou používat ani jako vhodné výměnné médium v rámci obchodu.

Z pohledu KPMG je to hlavně kvůli nedostatku důvěry a škálovatelnosti. Podle auditorské společnosti musí kryptosektor nejdříve absolvovat institucionalizaci, pokud má v úmyslu dále prosperovat v oblasti stability a adopce.

Více se dočtete zde: ccn.com (v angličtině).

Ethereum na svém 16měsíčním minimu

Ještě nedávno tržní dvojka (pár dní zpět sesazená kryptoměnou XRP), Ethereum, nezažívá právě nejlepší období. V době psaní článku se aktuálně obchoduje na úrovni 157 dolarů (10% pokles za posledních 24 hodin), čímž se dostalo na 16měsíční minimum. Naposledy se v těchto úrovních pohybovalo v červenci minulého roku.

Ruku v ruce s tím samozřejmě jde i celková tržní kapitalizace této kryptoměny, která klesla na něco málo přes 16 miliard USD. Za poslední hodiny tak ztratila přibližně 1,6 miliardy USD, čímž se ještě více zvětšil rozdíl mezi ETH a XRP.

Více se dočtete zde: ethereumworldnews.com (v angličtině).

Kraken umožnil obchodování Bitcoinu Cash SV, ale varuje před riziky

Americká kryptoburza Kraken příspěvkem na svém blogu potvrdila, že začala podporovat oba tokeny po Bitcoin Cash hard forku. Původním plánem této burzy bylo podporovat jen Bitcoin Cash ABC, dnešním stanoviskem však potvrdila support též pro Bitcoin Cash SV. Zároveň však své klienty upozorňuje, že podle interních směrnic burzy Bitcoin Cash SV nesplňuje jejich obvyklé požadavky, takže jeho obchodování považuje za mimořádně vysokou, rizikovou investici.

Více se dočtete zde: blog.kraken.com (v angličtině).

Tento článek je přeložen ze slovenského originálu, který pro vás připravil náš redaktor Dalibor.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře