[ZPRÁVY] Bývalý CEO Ripple jde proti Ethereu spuštěním nové platformy pro smart kontrakty…

0
(0)

Zprávy a souhrny

Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Bývalý CEO Ripple jde proti Ethereu spuštěním nové platformy pro smart kontrakty – Bitcoin Gold plánuje hard fork – společnost Bitfinex odolala DDoS útoku – Huobi vytváří fond na rozvoj blockchain protokolu – Centrální banka Jižní Afriky otestovala PoC na Quoru – Samsung spouští vlastní blockchainovou platformu – Dánsko se přidává k deklaraci 24 zemí EU o spolupráci na blockchain tech – DHL oznámila partnerství s blockchainovou plaftormou TradeIX – Fujitsu spustil systém pro skladování dat, založený na blockchainu – GMO Internet má nový Bitcoin miner, založený na 7nm čipu – Více než dvě třetiny kryptoburz selhávají v plnění pravidel KYC – Vietnam navrhuje zákaz importu zařízení na těžbu kryptoměn

Zpráva dne

Stefan Thomas, bývalý CEO Ripple, jde proti Ethereu spuštěním nové platformy pro smart kontrakty. Platforma se jmenuje Codius a je to open-source projekt, který Ripple vydal v beta verzi již v roce 2014, ale v následujícím roce byl tento projekt odložen. Poté, co Thomas oznámil odchod z Ripple, znovu oprášil a použil Codius jakožto základ pro svou novou společnost, Coil. Cílem Coil je změnit způsob, jakým webové stránky zpeněžují svůj obsah. Podle Thomase se zpeněžování webového obsahu zatím spoléhá na nepraktická „řešení“, jako jsou reklamy, paywalls a shromažďování údajů o uživatelích (např. nedávný debakl Facebooku). Ale jeho nový projekt využívá Interledger, otevřený protokol, který byl vyvinut v rámci společnosti Ripple pro zasílání plateb. Coil plánuje umožnit uživatelům prohlížečů dostávat mikroplatby z webových stránek, které navštíví. Coindesk.com (v EN)

Získejte profesionální analýzy a exkluzivní pohled na kryptoměny na trading11.com.

Kryptoměny a ICO

Tým Bitcoin Gold (BTG) plánuje tzv. hard fork jakožto řešení dvou problémů: pro prevenci případného 51% útoku a také pro vyřešení přívalu ASIC těžařů do sítě. Většina potřebných úprav už je vyřešená. Datum zatím nebylo oznámeno. Bitcoinist.com (v EN)

Také by vás mohlo zajímat: Kryptoměny, kterým hrozí 51% útok

Tip: Tady můžete získat tokeny AIM s 30% bonusem plus 5% bonus jako nový zákazník

Burzy

Americká kryptoburza Bitfinex se zotavila po dvoufázovém DDoS útoku hackerů a podle vyjádření týmu na Twitteru by vše mělo fungovat normálně. Útok trval cca dvě hodiny. Bitcoinist.com (v EN)

Mohlo by vás také zajímat: Jak se chrátnit proti DNS útokům

Kryptoburza Huobi oznámila, že plánuje dotaci 30 milionů svých Huobi tokenů (HT) pro vytvoření vlastního open-source blockchainového protokolu. Fond má tak v současných cenách hodnotu 166 milionů USD a bude využit pro vytvoření Huobi Chain Project, který je také zaměřen na zřízení tzv. decentralizované autonomní organizace (DAO). Coindesk.com (v EN)

Byznys

Centrální banka Jižní Afriky (SARB) úspěšně otestovala v pilotním provozu Proof-of-Concept (PoC) pro mezibankovní platební systém, který využívá Quorum, privátní blockchain, založený na platformě Etherea. Cointelegraph.com (v EN)

Jihokorejský gigant Samsung spouští vlastní blockchainovou platformu Nexfinance. Cointelegraph.com (v EN)

O tématu jsme také psali: Samsung začal vyrábět ASIC čipy pro těžbu kryptoměn

Dánsko podepsalo deklaraci o přidání k celkem 24 členským zemím EU, které podporují celoevropský blockchainový standard a řešení. Toto partnerství bylo vytvořeno 10. dubna s cílem podpořit spolupráci mezi členskými zeměmi na vývoji blockchainové technologie.   Cointelegraph.com (v EN)

Společnost DHL oznámila partnerství s plaftormou TradeIX, globální obchodní platformou, založenou na blockchainu. Cointelegraph.com (v EN)

Japonský IT gigant Fujitsu tvrdí, že spustil systém pro skladování dat, založený na blockchainu, který budou moci využívat i maloobchodníci pro tokenizaci tradičních pobídek jako jsou kupóny a body pro zákazníky.  Coindesk.com (v EN)

Další japonský IT gigant GMO Internet odhalil ceny a specifikaci pro svůj Bitcoin miner, založený na 7nm čipu. Coindesk.com (v EN)


Regulace

Podle nejnovějšího průzkumu více než dvě třetiny vedoucích kryptoburz a poskytovatelů peněženek na obou stranách Atlantiku selhává v plnění pravidel KYC (Know Your Customer). Bitcoin.com (v EN)

Další zpráva o zákazu kryptoměn se objevila ve Vietnamu. Tamní ministerstvo financí navrhuje zákaz importu zařízení na těžbu kryptoměn, protože se údajně používají pro neregulované digitální platby.  Bitcoinist.com (v EN)

Naše nejnovější video – Rozhovor s Karlem Fillnerem o kryptoměnách:


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: