[Zprávy] • Travala.com přidává platby ADA v 1,65 milionu hotelích • 5 evropských zemí se spojilo v boji proti Libře • a další novinky

1
news, zprávy, události

Zde najdete stručné shrnutí těch nejdůležitějších zpráv za uplynulý den, pod shrnutím potom najdete ke každé zprávě další informace. 

Trhy

Dnes se Bitcoinu nepovedlo prorazit přes hranici 9 500 USD, od které se odrazil a zatím pokračuje v propadu. Současná cena je cca 9 200 USD. Altcoiny jsou také spíše v červených číslech, až na NEO a Tezos z Top 20. Více se dozvíte v našich analýzách zde: EOS / USD a ADA / BNB.

Tip: Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat i na Kryptomagazinu – zde.

Kryptoměny

Regulace

Travala.com přidává podporu pro platby ADA v 1,65 milionu hotelích

Travala.com nedávno přidala podporu pro kryptoměnu ADA sítě Cardano. To uživatelům umožní zarezervovat přes 1,65 milionu hotelů po celém světě pomocí kryptoměny. Cardano je jednou z nejinovativnějších blockchainových sítí na trhu, kterou založil Charles Hoskinson, spoluzakladatel společnosti Ethereum (ETH). Informace o nové integraci zveřejnila společnost před několika hodinami na blogu.

DAI nyní k dispozici jako první stablecoin pro platby kartami Visa

Podle tiskové zprávy přidala finanční platforma pro spolupráci 2Gether podporu pro stablecoin DAI. Mluvčí prohlásil, že se jedná o první stablecoin, přidaný na platformu. Díky tomu mohou uživatelé 2Gether nyní utratit své DAI stejně jako eura, bez poplatků, kdekoli, kde je akceptována karta Visa. Kromě toho společnost 2Gether také umožní držitelům DAI nakupovat a prodávat 13 kryptoměn bez poplatků a posílat DAI na externí adresy.

5 evropských zemí se spojilo v boji proti Libře

Po sérii soukromých schůzek v říjnu vede Francie údajně jednání proti plánované kryptoměně Libra od Facebooku dohromady s Německem, Itálií, Španělskem a Nizozemskem. Zástupci ministrů financí těchto zemí představili své sjednocené stanovisko proti Libře ostatním ministrům EU na soukromé schůzce dne 28. října v Bruselu.

Vznikla Aliance pro inovativní regulace za podpory Chrise Larsena z Ripple

Skupina podnikatelů a investorů, mezi které patří Chris Larsen, výkonný ředitel společnosti Ripple, oznámila zahájení nové iniciativy „Aliance pro inovativní regulaci (AIR)“. Tato struktura propojí týmy kolem blockchainových start-upů, finanční instituce a vládní orgány s cílem koordinovat jejich úsilí o vybudování spravedlivého a moderního ekonomického systému. AIR také přispěje ke vzájemnému porozumění mezi všemi stranami, zapojenými do fintech.

Čínská centrální banka připravila pravidla pro udělení licence fintech produktům

29. října PBoC společně s čínským regulátorem trhu, Státní správou pro regulaci trhu (SAMR), společně vydaly soubor dokumentů pro nový celostátní systém certifikace fintech produktů (CFP). Dokumenty obsahují definice fintech produktů, které vyžadují certifikaci, jakož i pravidla pro její řízení. Mezi uvedené produkty patří vestavěný aplikační software, cloud computing platformy, uživatelský front-end software, bezpečnostní nosiče a čipy, jakož i terminály v místě prodeje a bankomaty. V dokumentu nazvaném „Pravidla certifikace výrobků Fintech“ uvedli PBoC a SAMR, že pro získání certifikátu CFP od centrální banky budou muset žadatelé projít prototypovou zkouškou a také kontrolami na místě.

Co číst dál?

Bittrex a Binance u přesunů XRP a Tetheru

1
Komentujte

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Tomáš Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Tomáš
Host
Tomáš

Už jsem Vám to psal do mailu, každopádně jste nereagovali, tak to zkusím ještě zde:

„chtěl bych Vás informovat o jedné chybce, která se dlouhodobě děje při zasílání novinek (zpráv) na skupinu telegram.

Díky zvláštním znakům v nadpisu článku „•“, se nezobrazuje celý link v hypertextu.

Místo: „https://kryptomagazin.cz/zpravy-•-travala-com-pridava-platby-ada-v-165-milionu-hotelich-•-5-evropskych-zemi-se-spojilo-v-boji-proti-libre-•-a-dalsi-novinky/“

se po rozkliknutí zobrazí pouze „https://kryptomagazin.cz/zpravy“ kde jsou neaktualizované informace netýkající se odkazu, který chcete aby si uživatelé přečetli.

Navrhuji odstranit ve článku „•“, tím by se nezobrazoval v odkaze a umožnil hypertextu správné zobrazení, každopádně jak naložíte s touto informací, to je pouze na Vás.“