[Zprávy] • Travala.com přidává platby ADA v 1,65 milionu hotelích • 5 evropských zemí se spojilo v boji proti Libře • a další novinky

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • Dogecoin pumpuje po videu na Tik Toku • Telegram ukončí provoz TON sítě v srpnu • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Trhy mají...

[Polední zprávy] • Profi trader: Žádná pozice není nyní nejlepší pro Bitcoin • Ethereum se stává dominantním u evropských krypto startupů • a další...

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého víkendu v kryptosvětě událo. TRHY Bitcoin zůstává...
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi. A na práci šéfredaktorky kryptomagazinu.cz zase možnost alespoň částečně ovlivnit, co si vybereme, jestli utopii nebo dystopii.

Zde najdete stručné shrnutí těch nejdůležitějších zpráv za uplynulý den, pod shrnutím potom najdete ke každé zprávě další informace. 

Trhy

Dnes se Bitcoinu nepovedlo prorazit přes hranici 9 500 USD, od které se odrazil a zatím pokračuje v propadu. Současná cena je cca 9 200 USD. Altcoiny jsou také spíše v červených číslech, až na NEO a Tezos z Top 20. Více se dozvíte v našich analýzách zde: EOS / USD a ADA / BNB.

Tip: Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat i na Kryptomagazinu – zde.

Kryptoměny

Regulace

Travala.com přidává podporu pro platby ADA v 1,65 milionu hotelích

Travala.com nedávno přidala podporu pro kryptoměnu ADA sítě Cardano. To uživatelům umožní zarezervovat přes 1,65 milionu hotelů po celém světě pomocí kryptoměny. Cardano je jednou z nejinovativnějších blockchainových sítí na trhu, kterou založil Charles Hoskinson, spoluzakladatel společnosti Ethereum (ETH). Informace o nové integraci zveřejnila společnost před několika hodinami na blogu.

DAI nyní k dispozici jako první stablecoin pro platby kartami Visa

Podle tiskové zprávy přidala finanční platforma pro spolupráci 2Gether podporu pro stablecoin DAI. Mluvčí prohlásil, že se jedná o první stablecoin, přidaný na platformu. Díky tomu mohou uživatelé 2Gether nyní utratit své DAI stejně jako eura, bez poplatků, kdekoli, kde je akceptována karta Visa. Kromě toho společnost 2Gether také umožní držitelům DAI nakupovat a prodávat 13 kryptoměn bez poplatků a posílat DAI na externí adresy.

5 evropských zemí se spojilo v boji proti Libře

Po sérii soukromých schůzek v říjnu vede Francie údajně jednání proti plánované kryptoměně Libra od Facebooku dohromady s Německem, Itálií, Španělskem a Nizozemskem. Zástupci ministrů financí těchto zemí představili své sjednocené stanovisko proti Libře ostatním ministrům EU na soukromé schůzce dne 28. října v Bruselu.

Vznikla Aliance pro inovativní regulace za podpory Chrise Larsena z Ripple

Skupina podnikatelů a investorů, mezi které patří Chris Larsen, výkonný ředitel společnosti Ripple, oznámila zahájení nové iniciativy „Aliance pro inovativní regulaci (AIR)“. Tato struktura propojí týmy kolem blockchainových start-upů, finanční instituce a vládní orgány s cílem koordinovat jejich úsilí o vybudování spravedlivého a moderního ekonomického systému. AIR také přispěje ke vzájemnému porozumění mezi všemi stranami, zapojenými do fintech.

Čínská centrální banka připravila pravidla pro udělení licence fintech produktům

29. října PBoC společně s čínským regulátorem trhu, Státní správou pro regulaci trhu (SAMR), společně vydaly soubor dokumentů pro nový celostátní systém certifikace fintech produktů (CFP). Dokumenty obsahují definice fintech produktů, které vyžadují certifikaci, jakož i pravidla pro její řízení. Mezi uvedené produkty patří vestavěný aplikační software, cloud computing platformy, uživatelský front-end software, bezpečnostní nosiče a čipy, jakož i terminály v místě prodeje a bankomaty. V dokumentu nazvaném „Pravidla certifikace výrobků Fintech“ uvedli PBoC a SAMR, že pro získání certifikátu CFP od centrální banky budou muset žadatelé projít prototypovou zkouškou a také kontrolami na místě.

Co číst dál?

Bittrex a Binance u přesunů XRP a Tetheru

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře