[Zprávy] • Microsoft chce zjednodušit vydávání tokenů • Čína zavádí identifikační systémy pro chytrá města na blockchainu • a další novinky

0
(0)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Zde najdete stručné shrnutí těch nejdůležitějších zpráv z dnešního dne, pod shrnutím potom najdete ke každé zprávě další informace. 

Trhy

Dnes odpoledne a večer došlo k výraznějšímu oživení trhů. Bitcoin přidal už více než 150 USD a aktuálně se obchoduje kolem hranice 9 500 USD. Altcoiny se také činí a jsou téměř všechny v zelených číslech. Více se dozvíte v našich analýzách zde: BNB/USD a BTC/USD plus další tři altcoiny.

Tip: Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat i na Kryptomagazinu – zde.

Kryptoměny

Burzy

Regulace

Technologie

Microsoft chce, aby vydání tokenu na blockchainu v cloudu bylo tak jednoduché, jako zapojit tiskárnu

To tvrdil Marley MarGray, hlavní inženýr společnosti Microsoft, během pondělního oznámení platformy Azure Blockchain Tokens. Platforma, která byla ohlášena na konferenci Microsoft Ignite v Orlandu na Floridě, umožňuje podnikům vybrat si z rostoucí sady šablon pro vydání tokenů, které jsou v souladu s iniciativou Token Taxonomy Initiative (TTI).

BitMEX vysvětluje únik mailů a nabízí rady postiženým uživatelům

V pátek byly náhodně zveřejněny tisíce e-mailových adres uživatelů BitMEX hromadným e-mailem. Burza Binance okamžitě zveřejnila návod krok za krokem, který pomůže uživatelům, kteří mají v BitMEX i Binance účty, změnit své e-maily u Binance, aby zabránili případnému hacku účtu. Nyní se zdá, že problém byl vyřešen a BitMEX zveřejnil příčiny úniku ve svém blogovém příspěvku, a také nabídl rady těm, jejichž e-mailové adresy byly zveřejněny.

Čína potvrdila zájem o blockchain, ale varuje před kryptoměnami

Hlavní noviny Čínské komunistické strany, Lidový deník, zveřejnil komentář k technologii blockchain. Článek vyzvedává možnosti blockchainu, ale varuje před spekulativními kryptoměnami. Zdá se, že bychom měli omezit naše očekávání ohledně probíhajícího humbuku kolem kryptoměn v Číně. Je stále jasnější, že stát se o kryptoměny až tak nezajímá. Spíše investuje do digitální infrastruktury založené na blockchainu.

PwC Lucembursko bude organizovat konferenci o IOTĚ

PwC Lucembursko bude pořádat událost s názvem „IOTA: Více než blockchain“ 13. listopadu 2019, aby se šířily informace o technologii distribuované knihy (DLT) mezi veřejnost. PwC Lucembursko podporuje blockchain a využití této technologie už delší dobu.

Čína zavádí identifikační systémy pro chytrá města na blockchainu

Čína zavedla identifikační systém založený na blockchainu pro svá inteligentní města, jehož cílem je lepší propojení a sdílení dat mezi těmito městy. Systém byl vyvinut třemi institucemi ve městě Shijiazhuang a přidělí jedinečné globální ID celostátním inteligentním městům. Čína začala pilotovat vývoj inteligentních měst v roce 2012 a začala je stavět v roce 2016, s cílem do roku 2020 vybudovat nejméně 100 inteligentních měst. Podle společnosti Deloitte měla Čína asi 500 pilotních projektů inteligentních měst, což je nejvyšší číslo na světě od loňského roku.

Kanadské firmy přišla na způsob využití přebytečného zemního plynu pro těžbu BTC

Těžba bitcoinů je známá tím, že je energeticky náročná a při zvýšené ceně BTC je těžba opět středem pozornosti. V nedávné době plynařské společnosti v kanadské Albertě přišly na způsob, jak využít zachycený zemní plyn k podpoře těžby bitcoinů, místo aby ho nechaly rozptylovat do atmosféry a znečišťovat ovzduší. Podle nedávných zpráv je ve skutečnosti až 500 m3 / den využíváno pro těžební účely, namísto toho, aby bylo vypouštěno do atmosféry.

Co číst dál?

ČNB má monopol na komerční použití slova „mince!“ Paralelní Polis hrozí pokuta

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img