[Zprávy] • Litecoin slaví 8 let • Telegram nesouhlasí se stanoviskem SEC • a další novinky

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • Hashrate Bitcoinu je na ATH • Bitcoin za první pololetí posílil o 27 %, víc než stříbro, zlato i platina • a...

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Kryptotrhy se...

[Večerní souhrn článků] • Coinmate obnovil výběry EUR a CZK • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi. A na práci šéfredaktorky kryptomagazinu.cz zase možnost alespoň částečně ovlivnit, co si vybereme, jestli utopii nebo dystopii.

Zde najdete stručné shrnutí těch nejdůležitějších zpráv z uplynulého víkendu, pod shrnutím potom najdete ke každé zprávě další informace. 

Trhy

Během víkendu nedošlo k zásadním výkyvům na trhu. Bitcoin zaznamenal jen mírné poklesy a růsty. Aktuálně se obchoduje kolem 8 400 USD. Altcoiny jsou na tom podobně, růsty i pády jsou jen kolem jednotek proccent, i méně. Naše víkendové analýzy si můžete přečíst tady: ETH a LINK, CETV, IOTA/BTC, TRX/USD.

Tip: Aktuální ceny kryptoměn můžete nyní sledovat pohodlně i u nás – zde.

Kryptoměny

Burzy / Banky

Regulace

Litecoin slaví 8 let

V současnosti je Litecoin 6. největší kryptoměnou na trhu s hodnotou přes 3,65 miliard dolarů. Zároveň lze LTC zakoupit za 57,5 USD. Litecoin byl však také dlouhodobě druhým největším kryptem. Navíc je to jediná kryptoměna, s výjimkou BTC, která nespadla pod top 10. V prosinci 2017 Litecoin dosáhl ceny přes 360 USD.

CEO Bitmain: Další halving BTC nemusí vyvolat býčí trh

Jihan Wu, spoluzakladatel a generální ředitel čínského těžařského gigantu Bitmain, věří, že příští halving blokových odměn na BTC nemusí vést k býčímu trhu. Nicméně podle něj cena BTC v dlouhodobém horizontu poroste. Podle zprávy Wu vysvětlil, že trh kryptoměn se pohybuje v cyklech, a tentokrát další býčí fáze nemusí začít po halvingu. Je také přesvědčen, že v dlouhodobém výhledu by měli kryptonadšenci investovat do těžebního hardwaru.

Firma Current žaluje Calibru za využití loga

Calibra od Facebooku byla zažalována za porušení ochranné známky od firmy, vyvíjející aplikace pro mobilní bankovnictví, s názvem Current. Tím přidává další problém k rychle rostoucímu seznamu problémů, se kterými se potýká projekt digitální měny Libra. Stížnost podaná ve čtvrtek u Okresního soudu USA pro jižní okres v New Yorku tvrdí, že logo Calibra je příliš podobné logu Current, které používá finská firma od srpna 2016. Current žádá o  předběžné opatření a peněžní náhradu škody.

Čínská CCB přešla na Blockchain 2.0 a zobchodovala 50 bil. USD

Čínská stavební banka (CCB) oficiálně vydala druhou verzi své platformy pro obchodování pomocí blockchainu, která dosáhla kumulativního objemu transakcí 360 miliard juanů (50 miliard USD). Tisková agentura Xinhua informovala, že CCB, jedna z velkých čtyř bank v Čínské lidové republice, oznámila uvedení platformy BCTrade 2.0, která digitalizuje obchodní a finanční služby mezi přihlášenými 54 domácími a zahraničními pobočkami CCB a 40 externími organizacemi, včetně řady státních a zahraničních bank.

Telegram nesouhlasí se stanoviskem SEC

Vývojáři Telegram Open Network (TON) konečně reagovali na žalobu, podanou SEC. V dopise pro investory Telegram Open Network objasňuje situaci se SEC a také mluví o možných řešeních problému a dokonce oddaluje datum uvedení kryptoměny TON. V dopise se uvádí, že vývojáři během posledních 18 měsíců aktivně spolupracovali s Komisí pro cenné papíry a burzy v USA a obdrželi zpětnou vazbu k blockchainu TON. Rozhodnutí SEC je však otevřeně překvapilo a nesouhlasí s ním.

Co číst dále?

Americká SEC zahajuje hon i na Telegram

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře