12.10.10 Technická analýza ETH a LINK – Konečně pořádný support !

1
analýza, trading

Dnes jsme se v technické analýze zaměřili na Ethereum a ChainLink. Na ETH je zaznačena formace bullish flag a LINK od spuštění svého mainnetu významně poskočil na ceně. Jejich další možný vývoj je zaznačen v grafech.

Technická analýza: ETH/USD

Momentálně se pohybujeme na 178 USD za ETH. Weekly support, na kterém se momentálně nacházíme, nám přináší šanci na odraz směrem vzhůru. ETH přitom tvoří i bullish flag.

Aktuální situace na ETH: nachází se v sestupném kanálu a pro kanál platí, že pokud neprorazí vrchní stranu kanálu (resistance line), nebude propadu konec (ETH by se tak následně mohlo propadnout k 135 USD). ETH se tak v momentální situací musí pokusit překonat resistance line kanálu na aktuálních hodnotách 200 USD. Pokud to nevyjde, je možný propad k 135 USD.

Růst ETH by měl přijít po odražení na supportu, za předpokladu vyplnění bullish flag, což by mělo poslat ETH k hodnotám nejbližší rezistence na 223 USD. Jeho následné vyklesání by se mělo zastavit na support line.

Technická analýza: LINK/USD

ChainLink (LINK) je decentralizovaná služba Oracle, jejímž cílem je propojit inteligentní smlouvy s daty ze skutečného světa. V roce 2019 si do dnešního dne připsal LINK doposud 483%, a to i přes letní propad.

Společnost Oracle poskytuje externí data, která při splnění předdefinovaných podmínek spouštějí inteligentní provádění smluv. Účastníci sítě ChainLink jsou motivováni (prostřednictvím odměn) k poskytování inteligentních smluv s přístupem k externím zdrojům dat. Pokud si uživatelé přejí přístup k datům mimo řetězec, mohou do sítě ChainLink podat žádost o uzavření smlouvy.

Na grafu LINKu mám zaznačen Mainnet, který byl spuštěn 14. 5. 19. Od tohoto času LINK posílil k dnešnímu dni o dalších 248%. Jak můžete vidět, vybral jsem si roční pohled na LINK. Ve srovnání s BTC, či jinými altcoiny, si jede LINK „to svoje“. Vidíme tam ale propad, který zaznamenal celý trh. Zajímavé na LINK je to, že jakmile se trh uklidní, v momentální konsolidaci BTC si investoři znovu nastoupí do long pozic na ChainLink. To je velice poutavá souvislost.

Neskutečné zhodnocení v tomto roce ale i ode dna v roce 2018 připisují LINK zisky už ne ve stovkách, ale v tisících procent. LINK se tak nezadržitelně šplhá do top 10 nejkapitalizovanejších coinů na marketu. Vyklesání v létě by pro LINK mohlo znamenat nádech před novými hodnotami kolem 5 USD do konce roku.

Při pohledu na graf je vidět, že se tvoří pattern kulatého dna, kde jistotou zisku je 70 % růstu z předešlého topu. Pro momentální situaci jsou to hodnoty lehce nad 3 USD za 1 LINK. Momentálně se LINK prodává za 2,51 USD.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik.

1
Komentujte

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Stanislav H. Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Stanislav H.
Host
Stanislav H.

Vidím velké zlepšení Jana K. v analýzách. Velmi děkuji za tento článek.