[Zprávy] • Libra pod palbou • VCA: nový samoregulační úřad • Indie nechce Libru • a další novinky dne

0
Facebook Libra, calibra

Po dnešním dni se zdá, že Libra má velký vliv na dění kolem kryptoměn. Kromě Libry se  tvoří nový samoregulační úřad v USA, Binance přináší novinku a to dnes není vše. 

Libra pod palbou kritiky regulátorů

Plánovaná digitální měna společnosti Facebook ještě nebyla ani spuštěna, ale postarala se o pozdvižení mezi centrálními bankéři a regulačními úřady po celém světě. Po Američanech se do Libry obuli i Francouzi. Francouzský ministr financí Bruno Le Maire ve čtvrtek zopakoval, že je proti myšlence, aby se Libra stala „suverénní měnou“, což by jí dalo možnost soutěžit s vládními měnami, jako je euro.

Pozn. red.: Vypadá to, že centrální bankéři se opravdu začínají obávat vlivu Libry, která ještě ani nebyla spuštěna, více viz náš článek zde

Dva Američani zaplatí pokutu 360 000 USD za podvod

Soud v Texasu vydal příkaz k zaplacení pokuty pro dva americké občany, kteří se vydávali na internetu za americkou komisi pro obchodování komoditních futures (CFTC). Zločinci používali Facebook a e-mail, aby přesvědčili občany, aby jim poslali Bitcoiny, a tvrdili, že tyto prostředky investují do finančních produktů.

V Americe vzniká VCA

VCA je průmyslově sponzorovaná, samoregulační organizace pro odvětví kryptoměn v USA, bude mít celkem šest výborů, jejichž cílem je poskytovat standardy a regulovat průmysl kryptografických služeb. To vše za účelem zpracování zákona o bankovním tajemství a praní špinavých peněz.

Libra nebude k dispozici v Indii

Facebook oficiálně potvrdil, že jeho digitální měna Libra a ani další služby nebudou k dispozici v Indii, pokud centrální banka Indie nezmění svůj názor na tuto digitální měnu. To by mohlo podstatně narušit původní plán Facebooku, totiž s pomocí Libry zpřístupnit bankovní služby i lidem v těchto krajích. V případě Indie jde o velký počet možných klientů.

Binance otevírá margin trading

Kryptoburza Binance dnes učinila průlomový vstup do arény tzv. margin trading. Otevření platformy Margin Trading Platform spadá do cílů Binance, která chce posunout celé odvětví a podpořit svobodu pohybu peněz.

Co číst dále?

Tom Lee: Nebojte se menších poklesů ceny Bitcoinu

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře