[Zprávy] • Libra pod palbou • VCA: nový samoregulační úřad • Indie nechce Libru • a další novinky dne

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • White paper pro digitální dolar připravuje půdu pro americkou CBDC • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Největší velryba? Grayscale vzbuzuje obavy o centralizaci Bitcoinu • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Bitcoin prolomil...
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi. A na práci šéfredaktorky kryptomagazinu.cz zase možnost alespoň částečně ovlivnit, co si vybereme, jestli utopii nebo dystopii.

Po dnešním dni se zdá, že Libra má velký vliv na dění kolem kryptoměn. Kromě Libry se  tvoří nový samoregulační úřad v USA, Binance přináší novinku a to dnes není vše. 

Libra pod palbou kritiky regulátorů

Plánovaná digitální měna společnosti Facebook ještě nebyla ani spuštěna, ale postarala se o pozdvižení mezi centrálními bankéři a regulačními úřady po celém světě. Po Američanech se do Libry obuli i Francouzi. Francouzský ministr financí Bruno Le Maire ve čtvrtek zopakoval, že je proti myšlence, aby se Libra stala „suverénní měnou“, což by jí dalo možnost soutěžit s vládními měnami, jako je euro.

Pozn. red.: Vypadá to, že centrální bankéři se opravdu začínají obávat vlivu Libry, která ještě ani nebyla spuštěna, více viz náš článek zde

Dva Američani zaplatí pokutu 360 000 USD za podvod

Soud v Texasu vydal příkaz k zaplacení pokuty pro dva americké občany, kteří se vydávali na internetu za americkou komisi pro obchodování komoditních futures (CFTC). Zločinci používali Facebook a e-mail, aby přesvědčili občany, aby jim poslali Bitcoiny, a tvrdili, že tyto prostředky investují do finančních produktů.

V Americe vzniká VCA

VCA je průmyslově sponzorovaná, samoregulační organizace pro odvětví kryptoměn v USA, bude mít celkem šest výborů, jejichž cílem je poskytovat standardy a regulovat průmysl kryptografických služeb. To vše za účelem zpracování zákona o bankovním tajemství a praní špinavých peněz.

Libra nebude k dispozici v Indii

Facebook oficiálně potvrdil, že jeho digitální měna Libra a ani další služby nebudou k dispozici v Indii, pokud centrální banka Indie nezmění svůj názor na tuto digitální měnu. To by mohlo podstatně narušit původní plán Facebooku, totiž s pomocí Libry zpřístupnit bankovní služby i lidem v těchto krajích. V případě Indie jde o velký počet možných klientů.

Binance otevírá margin trading

Kryptoburza Binance dnes učinila průlomový vstup do arény tzv. margin trading. Otevření platformy Margin Trading Platform spadá do cílů Binance, která chce posunout celé odvětví a podpořit svobodu pohybu peněz.

Co číst dále?

Tom Lee: Nebojte se menších poklesů ceny Bitcoinu

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
Hodnocení článku
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře