[Zprávy] • Burza OKEx nebyla hacknutá, jde prý o údržbu • Počet BTC adres s alespoň 10 BTC je na ATH• a další novinky dne

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Téměř polovina obchodníků s kryptoměnami jsou dlouhodobí investoři • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Počet denních transakcí na ETH blockchainu na ATH • a další články

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě.  TRHY Bitcoin ve čtvrtek zamířil dolů...
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi. A na práci šéfredaktorky kryptomagazinu.cz zase možnost alespoň částečně ovlivnit, co si vybereme, jestli utopii nebo dystopii.

Stručné shrnutí těch nejdůležitějších zpráv z dnešního dne najdete níže, pod shrnutím potom najdete ke každé zprávě více informací. 

Trhy

Dnes došlo k obratu a trhy se převážně opět potápí do červených čísel. Jedním z důvodů může být i panika kvůli neplánované údržbě peněženky OKEx a podezření z hacku burzy. Bitcoin lehce oslabil, ale hranici 10 600 si drží zatím stále. Altcoiny následovaly propad a opět padají více, než lídr trhu, Bitcoin. Zvyšuje se tak dominance BTC. Další informace se dozvíte v naší analýze.

Kryptoměny

Burzy, banky

Blockchain

Počet bitcoinových adres s alespoň 10 BTC dosáhl ATH

Počet bitcoinových adres, které obsahují alespoň 10 Bitcoinů (105 000 USD), nedávno dosáhl historického maxima. Od 1. září existuje 157 000 adres, které obsahují alespoň 10 BTC. Kromě toho v současné době existuje 614 500 adres, které drží mezi 1 až 10 BTC, zatímco přibližně 0,5 procenta všech bitcoinových adres má 10 až 100 BTC.

Coincheck posouvá tzv. margin trading na konec října

Japonská platforma pro kryptoobchodování oznámila pozastavení nových příkazů k obchodování na marži. Burza rovněž uvedla, že po obnovení 31. října 2019 budou všechny nevyřízené obchody omezeny na 4X. Tímto krokem se sníží marže o 20% oproti dřívějšímu limitu pro obchodování s kryptomaržemi, nastavenému na 5X. Coincheck také vydal pokyny pro zákazníky, kteří již mají aktivní obchodní příkazy. Ti, kteří nesouhlasí s obchodními příkazy, musí do konce září 2019 vstoupit do pozic, aby se vyhnuli zrušení.

Coincheck nabízí od 10. 9. možnost vyměnit body za kryptoměny

Coincheck, dceřiná společnost japonské Monex Group, spolupracuje s marketingovou společností Macromill Group na spuštění služby Coincheck Survey, která umožní jejím uživatelům vyměňovat body za digitální aktiva. Podle oficiální tiskové zprávy Monex Group si budou moci zákazníci  „vyměňovat body, které jsou nabízeny jako kompenzace za účast v průzkumech,“ za BTC, ETH a XRP od 10. září.

Binance Lending přidává podporu pro BTC, ETH, ADA

V článku zveřejněném v úterý (3. září) na webových stránkách Binance vysvětlil tým Binance, co obnáší druhá fáze služby Binance Lending. Jde zejména o podporu tří dalších kryptoměn: Bitcoinu (BTC), Etheru (ETH) a Cardana (ADA). Období předplatného je od 4.00 UTC od 4. září do 00:00 UTC 5. září a způsob je „kdo dřív přijde, ten dřív mele“. Období pro výpočet úroků začíná 5. září v 00:00 UTC.

OKEx a přesun 24 000 BTC vyvolalo paniku, že došlo k hacku burzy

Twitter Whale Alert oznámil dnes poplach s tím, že nejméně 24 000 BTC se přesunulo z kryptoburzy OKEx na neznámé peněženky. Celková hodnota převodů BTC je podle aktuálních cen přes 255 milionů USD. Whale Alert si všiml 8 bitcoinových transakcí, každá za 3 000 BTC. Kromě toho se 100 000 ETH přesunulo z OKExu do neznámé peněženky, zjevně v jediné transakci. To odpovídá 17,8 milionu USD – obrovské množství i na velrybu. Komunita začala šířit zvěsti, že OKEx mohl být hacknut. Navzdory oznámení Jaye Haa nebyli někteří uživatelé Twitteru s výrokem spokojeni. Chtějí vědět, kdy byla ohlášena údržba a zda se OKEx nepokoušel zakrýt obrovský hack.

Oracle umožnil firmě Hydrogen přístup na svůj cloud marketplace

Softwarový gigant Oracle přijal na svůj Cloud Marketplace Hydrogen, vývojáře podnikových blockchainů založených na Ethereu. To znamená, že API Hydrogenu je nyní k dispozici pro téměř půl milionu zákazníků Oracle k vývoji aplikací pro bankovnictví, investování, úspory, pojištění a wellness.

Co číst dále?

Velká Británie je na cestě k recesi ekonomiky

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře