[Zprávy] • Binance spouští zítra Binance Lending • Jen 10 % BTC se používá na transakce • a další novinky dne

0
(0)

Zprávy a souhrny

Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Stručné shrnutí těch nejdůležitějších zpráv z dnešního dne najdete níže, pod shrnutím potom najdete ke každé zprávě více informací. 

Trhy

Dnešní den byl ve znamení relativního klidu na kryptotrzích. Bitcoin dopoledne posílil na hladinu 10 400 USD, odpoledne následovala mírná korekce směrem k 10 300 USD. Altcoiny oscilovaly lehce na obě strany. Zajímavé je i srovnání s komoditami, konkrétně zlatem, více se dozvíte v naší analýze.

Kryptoměny

Burzy

Blockchain

Regulace

90 % BTC je ve spekulacích, jen 10 % se používá na transakce

Marcus Swanepoel, ředitel kryptoburzy Luno, říká, že většina uživatelů používá Bitcoin (BTC) jako nástroj pro investice a spekulace. Transakce však zahrnuje malý podíl případů použití kryptoměny, vysvětluje. Podle jeho průzkumu je 90 % Bitcoinů používáno k investicím a spekulacím a jen 10 % jako digitální hotovost pro transakce.

Realizovaná tržní kapitalizace BTC dosáhla USD 100 mld.

Podle agregátoru dat Coinmetrics.io 25. srpna se takzvaná realizovaná tržní kapitalizace stala nejnovějším indikátorem pro býčí trh u BTC. Tento alternativní výpočet tržní kapitalizace Bitcoinu je nyní na rekordních maximech, když v neděli přesáhl hodnotu 100 miliard USD.

Binance spouští nový produkt, Binance Lending

Binance, jedna z největších kryptoměnových burz na světě podle objemu obchodování, spouští od zítřka nový produkt, Binance Lending, s cílem přilákat vklady zákazníků. Společnost v pondělí oznámila, že Binance Lending bude k dispozici pro zákazníky s placeným členstvím od 28. srpna na základě zásady „kdo dřív přijde, bude dřív obsloužen“. Zpočátku budou uživatelé moci půjčovat USDT, ETC a BNB za účelem získávání úroků splatných od 29. srpna do 11. září. Roční úroková sazba pro tyto počáteční úvěrové produkty s fixní 14denní lhůtou splatnosti byla stanovena na 15 procent pro BNB, 10 procent pro USDT a 7 procent pro ETC.

Chainalysis vyvinula nástroj na sledování podezřelých transakcí

Analytická firma Blockchain Chainalysis uvedla, že její nástroj Know Your Transaction (KYT) funguje v reálném čase u top 15 kryptoměn, aby zajistil soulad s opatřeními proti praní peněz – a tvrdí, že toto je první řešení nabízející kompatibilitu s regulačními opatřeními pro širokou škálu kryptografických aktiv. Účelem tohoto nástroje je pomoct kryptoburzám a dalším finančním institucím zmírnit jejich rizika a vyhovět regulacím.

Čínská kryptoburza Huobi zpracovala výběry 50 % coinů z podvodného PlusTokenu

Společnost Elementus zveřejnila 23. srpna studii, podle níž bylo do čínské kryptoburzy Huobi posláno téměř 50 % z celkového počtu výběrů realizovaných z podvodného schématu PlusToken, na který se nachytalo spousta lidí, zejména v Asii.

Prohlížeč Brave rozšiřuje odměny i na Reddit a Vimeo

Internetový prohlížeč založený na blockchainu Brave pokračuje v rozšiřování integrace o Reddit a Vimeo. Nová verze prohlížeče Brave, která byla oznámena na Twitteru 21. srpna, umožňuje uživatelům odměňovat přímo autory videí na platformě Vimeo a na sociálních zpravodajských serverech Reddit s využitím nativního tokenu Brave’s Basic Attention Token (BAT).

Švýcarský regulátor vydal doporučení ohledně AML a KYC

Švýcarský úřad pro dohled nad finančním trhem (FINMA) vydal pokyny k regulačním požadavkům na platby prostřednictvím blockchainu. Nové pokyny pro poskytovatele služeb virtuálních aktiv, zveřejněné 26. srpna, se vztahují na poskytovatele blockchainových služeb, včetně burz, poskytovatelů peněženek a obchodních platforem. V předmluvě k pokynu FINMA uvádí, že dodržuje rámec pro regulaci digitálních aktiv, vydaný letos v červnu mezivládní finanční akční skupinou (FATF).

Co číst dále?

„Nakamoto Shock“ může spustit masivní nárůst hodnoty Bitcoinu

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: