Proč Bitcoin spadl pod 10 000 USD?

0
(0)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Bitcoin za poslední týden klesá raketovou rychlostí. Ještě nedávno zde byly různé názory analytiků, podle kterých by měla jeho hodnota stoupat ke hvězdám. Opak je ale pravdou, co za tím vězí?

Například analytik ze společnosti Goldman Sachs ještě nedávno odhadovat, že Bitcoin dosáhne hranice 14 000 USD a bude nadále vzrůstat. Podobných názorů zde bylo mnoho.

V současné době však Bitcoin čelí velkému výprodeji a jeho hodnota se pohybuje u hranice 10 000 USD, za posledních 24 hodin dokonce zaznamenal pokles o 8 %. Tento nečekaný zvrat chytá mnoho investorů za srdce.

I přes veškerý dosavadní propad analytici dále předpokládali, že se kryptoměna odrazí zpátky od 10 000 USD. Hodnota 9 900 USD je totiž údajně místem, kde se nachází 0,796 Fibonacciho retracement a 1,6krát 350-denní klouzavý průměr, který funguje jako odrazný můstek Bitcoinu.

Bohužel z očekávání zbyly jen slzy a Bitcoin padal dolů až téměř na 9 500 USD.

Co za tím vězí ?

Možnou odpovědí může být názor jednoho známého kryptorizikového kapitalisty Dovoye Wana, který tvrdí, že za nedávným výprodejem měny stojí velké Ponziho schéma. Jak uvádí na svém Twitteru, společnost PlusToken, která funguje jako pyramidový systém v Číně, dokázala odstranit přes 200 000 BTC a 800 000 Etherea.

Výše uvedená šestice, jenž je s platformou spojena, údajně vytvořila falešnou peněženku, která měla nalákat obchodníky na návratnost investic s vysokým výnosem. Nachytat se mělo neuvěřitelných 10 milionů investorů, kteří na platformu opravdu poslali své peníze.

K celé situaci již zasáhla policie, jež podvodníky uvěznila. Jak se ale zdá, do podvodu bylo zasvěceno mnohem více lidí. Ti dle stop aktuálně přesouvají své prostředky po nepatrných částkách na účty různých burz. Dle policejní zprávy adresa PlusToken stále drží kryptoměny v hodnotě miliard dolarů.

Wan dodává:

“Nemohl jsem ten chat najít, ale před několika dny čínští obchodníci uvedli, že někdo na Binance vyhazuje nepřetržitě 100 BTC.”

Závěr

Pokud by aktuální pokles Bitcoinu byl opravdu důsledkem tohoto složitého podvodu, měl by následovat odraz a následný růst. Jak to bude ve skutečnosti nám však ukáže jen čas.

Co číst dále?

[Zprávy] • Bitcoin neudržel klíčovou úroveň, trhy krvácí • Samsung chystá hardware peněženku přímo v mobilech • a další novinky dne

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img