[Zprávy] • Binance přišla o osobní data uživatelů • Pompliano má více než 50% investic v BTC • a další novinky dne

0
(0)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Stručné shrnutí hlavních dnešních událostí, aneb pokud nestíháte, zde najdete to nejdůležitější v kostce:

Trhy

Dnešní den zakončil Bitcoin opět poblíž rezistence na 11 800 USD. Více o BTC v článku zde. Altcoiny stále pokračují v mírném poklesu, kromě BNB a několika málo dalších. Více o altcoinech v naší analýze zde.

Kryptoměny

Burzy

Technologie

Anthony Pompliano má více než 50% svých investic v BTC

Anthony Pompliano, spoluzakladatel společnosti Morgan Creek Digital a známý propagátor BTC, uvedl, že více než 50 procent jeho investic je do BTC. Poté ho během rozhovoru pro CNBC označil Kevin O’Leary za šílence a prohlásil, že je to v rozporu s pravidly investování a diverzifikace.

Soul v Jižní Korei zavádí blockchainový systém odměn pro obyvatele

Plánovaný systém odměn pro obyvatele v Soulu bude integrován do sítě ZeroPay, sítě sponzorované městskou vládou, která byla založena v prosinci minulého roku. Umožňuje zákazníkům platit za zboží a služby pomocí svých telefonů a neúčtuje poplatky obchodníkům. Odměny budou ve formě tokenu S-coinu, a kromě S-coinu je na seznamu do konce listopadu také seznam blockchainových služeb pro zadávání kvalifikací bez papírových dokumentů, stejně jako posílení Seoul Citizens Card pomocí blockchainu pro umožnění digitální autentizace pro využití veřejných služeb.

Binance přišla o osobní data uživatelů

Binance, největší světová kryptoburza podle objemu obchodování, uvedla, že vyšetřuje údajný únik ověřovacích informací svých zákazníků (KYC hack). Únik by mohl ovlivnit až 60 000 jednotlivých uživatelů, kteří společnosti zaslali informace KYC v letech 2018 a 2019. O tomto úniku se říká, že přímo souvisí s hackem z loňského května. Podle posledních zpráv Binance situaci vyšetřuje.

 

Další informace přineseme během zítřka.

Coinbase vyhrála soud v New Yorku

Okresní soudce v New Yorku rozhodl, že americká burza Coinbase nekonala podvodně, když v prosinci 2017 uvedla na svou platformu kontroverzní kryptoměnu, odštěpenou od Bitcoinu, Bitcoin Cash (BCH).

Spoluzakladatel Wikipedie radí místo Chromu používat prohlížeč Brave

Larry Sanger, spoluzakladatel Wikipedie, šokoval veřejnost na začátku roku, když oznámil, že přestane používat prohlížeč Google Chrome ve prospěch prohlížeče Brave, zaměřeného na ochranu soukromí. Sanger prohlásil, že nyní Google Chrome úplně přestal používat a přešel komplet na Brave. Prohlížeč chránící soukromí je od týmu za kryptoměnou BAT a je navržen tak, aby ve výchozím nastavení odstraňoval rušivé reklamy a sledovače třetích stran. Prohlížeč nevytváří profil vaší identity a žádné shromážděné informace NIKDY neopustí hostitelský počítač, což znamená, že Brave k nim nemá přístup.

Co číst dále?

Samsung nabízí 17 krypto aplikací (DApps) na Blockchain Keystore – Konkurence klepe na dveře

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img