[Zprávy] • BAKKT zažívá boom po čínské pumpě • Kraken spouští obchodní appku Pro Crypto • a další novinky

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • White paper pro digitální dolar připravuje půdu pro americkou CBDC • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Největší velryba? Grayscale vzbuzuje obavy o centralizaci Bitcoinu • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Bitcoin prolomil...
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi. A na práci šéfredaktorky kryptomagazinu.cz zase možnost alespoň částečně ovlivnit, co si vybereme, jestli utopii nebo dystopii.

Zde najdete stručné shrnutí těch nejdůležitějších zpráv za uplynulý víkend, pod shrnutím potom najdete ke každé zprávě další informace. 

Trhy

Bitcoin se během víkendu pokusil několikrát o proražení rezistence na 9 500 USD, ale trhy pokaždé tento postup zamítly a tak se cena BTC aktuálně pohybuje opět kolem 9 200 USD a spíše klesá. Altcoiny také aktuálně spíše propadají. Více se dozvíte v našich analýzách zde: LTC/USD, XMR/USD, ONT/BTC a BTC/USD.

Tip: Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat i na Kryptomagazinu – zde.

Kryptoměny

Burzy

Regulace

Technologie

Craig Wright vycouval z vyrovnání ve výši 500 000 USD

Craig Wright vycouval z dohodnutého majetkového vyrovnání pozůstalými svého obchodního partnera Kleimana a prohlásil, že není schopen zaplatit 500 000 BTC. Wright prohrál případ proti Kleimanovi počátkem srpna a soud mu nařídil, aby předal polovinu z 1 milionu bitcoinů, které těžil před rokem 2014. Samozvaný Satoshi Nakamoto tak utrpěl další ránu co se důvěryhodnosti jeho tvrzení týká.

BAKKT zažívá boom po čínské pumpě

Zdá se, že nyní už nechvalně proslulá čínská pumpa z tohoto roku probudila poněkud spící  bitcoinové futures od BAKKT. Futures na burze zaznamenaly nedávno objem obchodů v hodnotě více než 10 milionů USD, což je pro tento trh nová nejvyšší hodnota. Od té doby tento objem přetrvával. Tento růst však nelze přesvědčivě potvrdit zprávou, že čínský prezident Xi Jinping podpořil technologii blockchainu, což vedlo k růstu BTC, akcií blockchainových firem a dalších aktiv vázaných na kryptoprostor.

Kraken spouští obchodní appku Pro Crypto

Kryptoburza Kraken oficiálně spustila svou mobilní obchodní aplikaci pro iOS a Android, která zahrnuje i podporu pro marginální obchodování.

Japonská kryptoburza Coincheck zalistovala Stellar

Japonská kryptoburza Coincheck informovala o zalistování kryptoměny Stellar Lumens (XLM) ke dni 12. 11. 2019. XLM se tak stane jedenáctou kryptoměnou, zalistovanou na této burze.

Kryptoburza McAfeeDex integruje k 8. 11. blockchain TRX

John McAfee, který nedávno otevřel vlastní decentralizovanou burzu (dex), McAfeeDex, oznamuje, že burza je připravena integrovat Tron blockchain. Akce se bude konat zhruba za týden – 8. listopadu.

21 kryptoburz požádalo na Maltě o licenci

Podle oficiálního oznámení 1. listopadu je 21 burz mezi 34 potenciálními poskytovateli služeb VFA, kteří zaslali své letters of intent maltskému finančnímu regulačnímu orgánu (MFSA) za účelem získání licence na služby VFA. MFSA objasnil, že až do 31. října poskytovatelé kryptoměnových služeb fungují podle přechodných ustanovení. Aby tyto společnosti mohly pokračovat ve své činnosti na Maltě, budou nyní muset požádat o povolení u MFSA.

Blockchainový nástroj připraví audit firmy za 30 vteřin

Účetní a obchodní poradenská společnost Armanino uvedla ve středu nový nástroj, založený na blockchainu, který slibuje provést finanční audity firem za pár sekund. Produkt, nazvaný TrustExplorer 2.0, je jedním z několika slibných prostředků, jak změnit způsob účtování ve společnostech. Což je sotva překvapivé: „technologie účetní knihy“ by podle definice měla zlepšit účetnictví a představovat konkurenční hrozbu pro to, jak se dnes účtuje. TrustExplorer Aramamino je protokol pro audit, který nabízí distribuované a závěrečné audity v reálném čase.

Co číst dál?

Americký státní dluh dosahuje 23 bilionů USD – Více než 1 mil. USD na BTC

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
Hodnocení článku
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře