Zneužití jména Petra Kellnera stále probíhá

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Americký dolar jsou směšné peníze – tvrdí Winklevossovi • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Winklevossovi předpovídají zajímavý týden pro BTC • Goldman Sachs zvažuje vývoj vlastního stablecoinu • a další novinky

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během posledního dne v kryptosvětě. TRHY Bitcoin v posledních 24 hodinách...
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi. A na práci šéfredaktorky kryptomagazinu.cz zase možnost alespoň částečně ovlivnit, co si vybereme, jestli utopii nebo dystopii.

I přes nedávné upozornění, které proběhlo i v mainstreamových médiích, se na Facebooku stále objevuje sponzorovaný příspěvek, který láká na produkt pod názvem Bitcoin Revolution, a slibuje téměř instantní zbohatnutí. 

Zase (stále?) Kellner

Znovu tedy varujeme čtenáře, že se s největší pravděpodobností jedná o podvod. Na první pohled to ovšem vypadá docela důvěryhodně:

kellner

Po kliknutí na odkaz zjistíte, že jste přesměrování na stránky, které tvrdí mimo jiné, že autor požádal Petra Kellnera o rozhovor na toto téma.

Z údajného rozhovoru zjišťujeme, že Petr Kellner se o této příležitosti dozvěděl od dobrého kamaráda, že tato platforma umožňuje vytvořit „bohatství přes noc“ a že to „byly nejsnazší a největší peníze, co kdy vydělal“.

Richard Branson, Elon Musk a Bill Gates

Podle dalších informací z webové stránky platformu Bitcoin Revolution založily „nejchytřejší technologické mozky současnosti“, například Richard Branson, Elon Musk a Bill Gates.

Webová stránka dále pokračuje výčtem údajných zkušeností skutečných osob, společně s jejich jménem a fotografií. Jedno z těchto osob je i redaktor webových stránek, který podle textu v článku vydělává nyní na platformě tolik za den, co před tím vydělal za měsíc.

Návod „krok za krokem“

Poté se dostane i na návod „krok za krokem“ s nenápadnou hláškou o tom, že je dobré se zaregistrovat i pokud nechcete hned investovat, protože registrace zdarma může brzy skončit. Kroky jsou jen tři. Prvním je registrace s uvedením emailové adresy a telefonu.

Dalším krokem je vklad. Minimální vklad pro zahájení investování na této platformě je 250 EUR. Částka tedy není tak malá, ale není nejspíše ani tak velká, aby se kvůli její případné ztrátě byl někdo ochotný soudit. Během tohoto kroku by vám měl zavolat „osobní správce účtu“ a projít s vámi procesem vkladu. Platit se dá pomocí všech hlavních platebních karet.

Poslední krok je spuštění „automatického obchodníka a kontrola stavu účtu“.

A jako poslední informace je aktualizace webu s tím, že registrace zdarma pro obyvatele ČR brzy skončí a už nyní je jen posledních 37 volných míst.

Závěr

Jak je vidět z výše uvedeného, obchodování s kryptoměnami je naprosto snadné a dá se vydělat přes noc úplné jmění. Je nám jasné, že čtenáři Kryptomagazinu.cz se nenechají tak snadno nachytat. Nicméně, varujte i ostatní, ne tak znalé příbuzné a kamarády.

Co číst dále?

Pro začátečníky – Slovníček základních pojmů – aktualizace

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře