Zde jsou 3 důvody, proč úroveň 65 000 dolarů představuje cenové dno pro bitcoin

3.5
(10)

Odolnost bitcoinu při poklesu ceny naznačuje posílení podpory na úrovni 65 000 USD. Navzdory testování podpory 65 000 dolarů 14. června bitcoin od 17. května neuzavřel pod úrovní 66 000 USD.

Bitcoinu se během čtyřtýdenního období nepodařilo prolomit rezistenci 72 000 USD. Na druhé straně jej drží nad hladinou úroveň podpory na úrovni 65 000 USD. Některé události však zlepšily náladu regulátorů a poukázaly na to, jak malý manévrovací prostor zbývá americké centrální bance, aniž by došlo k vyvolání inflace. Příznivé tržní podmínky a odolnost bitcoinu naznačují, že další pokles ceny je velmi omezený.

Washington se pomalu naklání kryptoměnám

Američtí zákonodárci 16. května schválili zákon o přezkumu Kongresu, který zkoumá pravidlo Komise pro cenné papíry (SEC). To vyžaduje, aby společnosti kótované na burze, včetně bank, zaznamenávaly kryptoměny jako aktivum i pasivum. Podle senátorky Cynthie Lummisové bylo toto hlasování milníkem, neboť se jednalo o první samostatnou kryptoměnovou legislativu přijatou Kongresem.

Rezoluci nakonec vetoval prezident Joe Biden. Podle Craiga Warmkeho z Bitcoin Policy Institute vzdor demokratů ukazuje rostoucí počet uživatelů kryptoměn v americké politice. Bidenovo veto sice představuje výzvu, ale k jeho přehlasování by obě komory Kongresu potřebovaly dvoutřetinovou většinu.

Bankovní sektor má ekonomickou motivaci nabízet služby úschovy kryptoměn. A to z toho důvodu, že banky chtějí mít také svůj podíl na probíhající adopci kryptoměn. Daniel McCabe, ředitel pro dodržování předpisů společnosti Flexa, se domnívá, že pro-krypto lobby a bankovní průmysl by rozhodně mohly mít vliv.

Perianne Boringová, zakladatelka a generální ředitelka obchodní asociace pro blockchain Digital Chamber, označila podporu demokratů za zlomový okamžik pro Bidenovu administrativu. Boringová prohlásila, že Schumerova podpora obrací příznivý vývoj pro kryptoměny ve Washingtonu. Biden bude muset v podstatě posoudit, zda se mu vyplatí H.J.Res. 109 vetovat. Mohl by tím totiž riskovat zahájení vnitřního konfliktu v Demokratické straně.

Federální rezervní systém brzy změní svou zpřísněnou měnovou politiku

Americký Federální rezervní systém čelí rostoucímu tlaku na snížení úrokových sazeb, aby zabránil hospodářské recesi. Nejnovější údaje ukazují, že inflace zůstává vytrvale nad 2% cílem Fedu. Celkový index spotřebitelských cen (CPI) přitom dosahuje 3,4 %. Přetrvávající inflace spolu s mírným zvýšením nezaměstnanosti z 3,9 % na 4 % v květnu naznačuje, že trh práce začíná oslabovat.

Výnos dvouletých amerických státních dluhopisů klesl 14. června na 70denní minimum 4,69 %. Pokles odráží obavy trhu o budoucí hospodářský růst. Mezitím index S&P 500 dosáhl 13. června své historicky nejvyšší úrovně. Investoři se přesunuli k akciím a dalším vzácným aktivům, aby se vyhnuli držení hotovostních pozic oslabených inflací a nízkými výnosy z dluhopisů.

Opatrný přístup Federálního rezervního systému k měnové politice je patrný z jeho nedávného rozhodnutí zpomalit program kvantitativního zpřísňování. Je to známka opatrného optimismu, že se inflace stabilizuje. Pokud však Fed svou politiku brzy neupraví, riskuje, že se hospodářské zpomalení ještě prohloubí, protože vysoké náklady na půjčky nadále tlumí spotřebitelské výdaje a podnikatelské investice.

Deriváty bitcoinu prokázaly odolnost i přes 8% pokles ceny

Cena bitcoinu se mezi 6. a 14. červnem obchodovala o 8,5 % níže a testovala úroveň podpory 65 000 USD. Navzdory tomuto poklesu jeho primární metrika derivátů nevykázala žádnou významnou změnu. Prémium futures na bitcoin odráží rozdíl mezi měsíčními kontrakty na derivátových trzích a spotovou úrovní na běžných burzách. Obvykle se očekává 5 až 10 %, které má kompenzovat prodloužené období vypořádání.

Dne 14. června zůstala prémie dvouměsíčních futures na Bitcoin nad 10 %, což je hranice pro býčí trh. Ačkoli byl trh s deriváty bitcoinu ve srovnání s předchozím týdnem méně optimistický, nevykazoval žádné známky napětí ani nadměrné poptávky po krátké (prodejní) páce. Vzhledem k současným regulačním a ekonomickým trendům hovoří šance ve prospěch posílení úrovně podpory 65 000 USD.

Zaregistrujte se na Binance skrze tento odkaz a získejte 10% slevu na obchodní poplatky

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.5 / 5. Počet hlasujících 10

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
RedBullTerier

Ups

spot_img