Zažil už Bitcoin downtrend? Tento graf naznačuje, že ne!

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Americký dolar jsou směšné peníze – tvrdí Winklevossovi • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Winklevossovi předpovídají zajímavý týden pro BTC • Goldman Sachs zvažuje vývoj vlastního stablecoinu • a další novinky

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během posledního dne v kryptosvětě. TRHY Bitcoin v posledních 24 hodinách...
Dariusz Matuszyński
Dariusz Matuszyński
Jsem zakladatelem Kryptomagazinu.cz, o kryptoměnách na české scéně nebylo prakticky nic, a tak jsem se rozhodl to napravit. Mám rád myšlenku decentralizace, trochu toho cypherpunku a kryptoanarchie. Krypto odvětví je můj svět, kde se denně pohybuji a pracuji, nemohu to tedy již nazvat koníčkem nebo zálibou. Rád vás na vašem kryptomagazínu vždy uvítám 🙂

Velmi smělé prohlášení zejména poté, co jsme zažili v roce 2018. Samozřejmě že Bitcoin měl své vzestupy a pády. Nepochybně jsme byli celý minulý rok v medvědím trhu, kdy cena postupně klesala, a to z hranice 20 000 dolarů téměř až na částku 3 000 dolarů. Pokles ceny byl tedy určitě markantní. Nicméně je zde jeden graf, který nám ukáže, že Bitcoin vlastně v downtrendu nikdy nebyl!

Roční graf mluví za vše

Ano, může to být trochu přehnané, pokud se však podíváme na roční graf Bitcoinu (1 svíčka = 1 rok), tak zjistíme, že Bitcoin v downtrendu nikdy nebyl. Samozřejmě že měl roky, kdy nebyl tak výnosný a kdy jeho cena nestoupala, ale klesala, avšak podle tohoto grafu se cena nikdy neuzavřela (v daný rok) níž než otevírací cena předchozího roku.

Lower lows jsme tedy nikdy u Bitcoinu nezažili (pokud se podíváme čistě na roční graf). To znamená, že díky formování higher lows jsme stále v uptrendu. K dané situaci se vyjádřil například jeden z analytiků pro portál Bitcoinist, který si myslí, že v čistě makro levelu Bitcoin nikdy nezažil medvědí trh:

„Ano, stále jde o býčí trh. Na makro levelu se Bitcoin nikdy nesetkal s medvědy.“

Úhel pohledu je klíč

Samozřejmě jde pouze o to, že jsme se na Bitcoin podívali z velmi dlouhodobého hlediska. Pokud bychom například změnili graf z ročního na měsíční, tak samozřejmě, že downtrendů bychom tam našli hned několik. I přesto je však třeba se umět takto „oddálit“ od situace a zjistit, že Bitcoin nám zatím z toho dlouhodobého hlediska pouze stoupá.

Závěr

Nic nemůže jít směrem nahoru věčně. To nám je všem jasné. Je třeba si však uvědomit, že Bitcoin zatím zažívá skvělé časy, zvláště pokud se podíváme na roční graf. Z 9 svíček (9 let) vidíme pouze 2 červené, což znamená, že za 9 let až 7× cena Bitcoinu narostla (v rámci daných let). A v některých narostla tedy pořádně. Zda a kdy nás čeká bear market na ročních svíčkách u Bitcoinu, se tak brzy asi nedozvíme, protože minimálně tento rok to opět vypadá na postupný návrat býků, kteří budou jistě tlačit cenu co nejvýše.

Co číst dál?

Venezuelské Petro by se mohlo stát první masově používanou kryptoměnou

Zdroj:
bitcoinist.com

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

3 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře