Zažil už Bitcoin downtrend? Tento graf naznačuje, že ne!

3
Bull! Run!

Velmi smělé prohlášení zejména poté, co jsme zažili v roce 2018. Samozřejmě že Bitcoin měl své vzestupy a pády. Nepochybně jsme byli celý minulý rok v medvědím trhu, kdy cena postupně klesala, a to z hranice 20 000 dolarů téměř až na částku 3 000 dolarů. Pokles ceny byl tedy určitě markantní. Nicméně je zde jeden graf, který nám ukáže, že Bitcoin vlastně v downtrendu nikdy nebyl!

Roční graf mluví za vše

Ano, může to být trochu přehnané, pokud se však podíváme na roční graf Bitcoinu (1 svíčka = 1 rok), tak zjistíme, že Bitcoin v downtrendu nikdy nebyl. Samozřejmě že měl roky, kdy nebyl tak výnosný a kdy jeho cena nestoupala, ale klesala, avšak podle tohoto grafu se cena nikdy neuzavřela (v daný rok) níž než otevírací cena předchozího roku.

Lower lows jsme tedy nikdy u Bitcoinu nezažili (pokud se podíváme čistě na roční graf). To znamená, že díky formování higher lows jsme stále v uptrendu. K dané situaci se vyjádřil například jeden z analytiků pro portál Bitcoinist, který si myslí, že v čistě makro levelu Bitcoin nikdy nezažil medvědí trh:

„Ano, stále jde o býčí trh. Na makro levelu se Bitcoin nikdy nesetkal s medvědy.“

Úhel pohledu je klíč

Samozřejmě jde pouze o to, že jsme se na Bitcoin podívali z velmi dlouhodobého hlediska. Pokud bychom například změnili graf z ročního na měsíční, tak samozřejmě, že downtrendů bychom tam našli hned několik. I přesto je však třeba se umět takto „oddálit“ od situace a zjistit, že Bitcoin nám zatím z toho dlouhodobého hlediska pouze stoupá.

Závěr

Nic nemůže jít směrem nahoru věčně. To nám je všem jasné. Je třeba si však uvědomit, že Bitcoin zatím zažívá skvělé časy, zvláště pokud se podíváme na roční graf. Z 9 svíček (9 let) vidíme pouze 2 červené, což znamená, že za 9 let až 7× cena Bitcoinu narostla (v rámci daných let). A v některých narostla tedy pořádně. Zda a kdy nás čeká bear market na ročních svíčkách u Bitcoinu, se tak brzy asi nedozvíme, protože minimálně tento rok to opět vypadá na postupný návrat býků, kteří budou jistě tlačit cenu co nejvýše.

Co číst dál?

Venezuelské Petro by se mohlo stát první masově používanou kryptoměnou

Zdroj:
bitcoinist.com

3
Komentujte

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
KudrnajapavlikSalam Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Salam
Host
Salam

Jasné pokud si nakoupil Bitcon pod 800 usd tak si v podstatě nikdy downtrend nezažil ale jak nastane světová ekonomická krize tak (kterou v nejbližších letech měsících většina předpovídá ) tak Bitcoin zažije takový držkopád jaký ještě nezažil a pokud si nekoupil Bitcoin za pár dolarů tak při finanční krizi budeš mít velkou možnost si ho koupit a konečně downtrend zažijí i ti co koupili hodně levně .

japavlik
Host
japavlik

ja si teda myslim zekryze fiat men jen prospeje kryptu

Kudrna
Host
Kudrna

Opravdu sem se zase nasmál, tohle už není BTC náboženství ale rovnou sektářství. BTC musí jít prostě nahoru za každou cenu i když by náhodou padal je třeba se na to podívat z jiného úhlu amen. Taky byl super článek z 3. června „Transakční poplatky jsou až 10x nižší než v prosinci 2017“ – Akorát, že zrovna ten den byl průměrný poplatek za transakci cca 130Kč, ale to je přece super v prosinci 2017 byl přece 1265Kč takže hurá na kafíčko platit budeme v BTC. Dále článek z 7.června „Těžba Bitcoinů sice spotřebovává více elektřiny než Nový Zéland, ale nic… Číst vice »