Závislost na kryptoměnách není fikce, ale realita

5
(10)

Zprávy a souhrny

Kryptoměny mění svět a milionům lidí nabízejí nové možnosti, jak investovat své prostředky. Ačkoli je to téma poměrně diskutabilní, je třeba přiznat, že koncept obchodování s kryptoměnami zaznamenává i rostoucí počet na něm závislých.

Stává se závislost skutečným problémem?

Hranice mezi závislostí a náruživostí je často poměrně nejasná, takže je obtížné určit, kdy člověk skutečně překročil pověstný Rubikon. U kryptoměn je ještě mnohem těžší odhalit, kdy se obchodník skutečně dostal na šikmou plochu závislosti, protože to může být mylně vykládáno jako neochvějná víra v digitální měny.

Závislost na kryptoměnách však provázejí určité varovné příznaky. Trávení nepřiměřeného množství času a peněz obchodováním je často známkou závislosti. S tím souvisí i půjčování peněz nebo zpronevěra finančních prostředků pro účely obchodování. Potřeba kompenzovat ztráty investováním dalších finančních prostředků ztrát je hlavní červenou vlajkou a popírání rozsahu ztrát by mělo být signálem, že má člověk skutečný problém.

Závislost na obchodování s kryptoměnami má společné rysy s hazardními hrami a je poháněna několika faktory. Především snadný přístup k trhům prostřednictvím mobilních telefonů znamená, že osoby mohou obchodovat 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Trhy s kryptoměnami jsou pravděpodobně nejvolatilnějšími trhy s divoce kolísajícími cenami po celý den a 365 dní v roce. Tato volatilita vyvolává potřebu podílet se na dění na trhu, abyste si připsali zisk a nepropásli potenciální býčí run.

Nové centrum

Jako důkaz rostoucího problému závislosti na kryptoměnách se veřejnosti otevřelo  první centrum pro odvykání závislosti na obchodování s kryptoměnami na světě. Nachází se ve Skotsku a podle informací, zveřejněných na jeho internetových stránkách „poskytuje léčbu lidem závislým na obchodování, spreadových sázkách a obchodování s kryptoměnami“

Klinika léčí závislost na kryptoměnách podobně jako závislost na hazardních hrách a kromě kognitivně-behaviorální terapie využívá i svůj inovativní přístup založený na 12 krocích. Cílem terapie je pomoci pacientům pochopit jejich závislost, zlepšit sebevědomí a získat správnou kontrolu nad jejich financemi. Toho se dosahuje přísným režimem bez přístupu k mobilním zařízením a podle Josého Pereiry, bývalého hlavního terapeuta, je to první věc, kterou léčba začíná „a tak se odbourá samotná droga“.

Závěr

Počet peněženek s kryptoměnami dosáhl nového maxima a objem obchodů také neustále roste. Nejlepší burzy jako Binance a Coinbase už mají výrazně více než 10 milionů uživatelů. S jejich stále rostoucím počtem roste také počet těch, kteří obchodování s kryptoměnami propadnou až příliš. A co vy, milí čtenáři, jak zvládáte obchodování na kryptoměnových trzích?

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Rádi vás také přivítáme na našem oficiálním discord serveru ZDE.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 10

Buď první kdo článek ohodnotí

13 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
13 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: