Začnou Rusové nakupovat krypto díky novému zákonu?

0
rusko btc

Ruský parlament přijal ve druhém čtení návrh zákona „O digitálních finančních aktivech“, jehož cílem je formulovat národní legislativu o kryptoměnách. Informace byla zveřejněna na internetových stránkách parlamentu v úterý 5. března.

Ruská Státní duma přijala pozměňovací návrhy k občanskému zákoníku Ruské federace o digitálních právech, který poskytuje regulační rámec v oblasti digitální ekonomiky.

Návrh zákona „O digitálních finančních aktivech“, schválený v prvním čtení ze strany Státní dumy v květnu, vyvolal v rámci ruského právního prostředí hodně diskuzí.

Dnešnímu schválení zákona v druhém čtení předcházel projev ruského prezidenta Vladimira Putina. Ruský prezident minulý týden apeloval na vládu, aby urychlila přijetí regulace digitálních aktiv, a to do července 2019.

Psali jsme: Ruský prezident žádá vládu, aby přijala kryptoregulace do léta

Vjačeslav Volodin, předseda Státní dumy a spoluautor návrhu zákona, zdůraznil, že přijaté změny mají za cíl vyřešit potíže související s konceptem digitálních práv. Řekl také:

„Po přijetí zákona obdrží občané a právnické osoby další záruky, které jim umožní aktivněji se podílet na rozvoji ekonomiky budoucnosti.“

Přečtěte si také: Ruská státní kryptoměna krytá ropou je v poslední fázi testování

Vypadá to, že Rusko to s kryptoměnami myslí opravdu vážně, ovšem za podmínky, že bude mít vše pod kontrolou stát. Co se týká kryptoměny kryté ropou, jedna taková už tady je. Více si můžete přečíst v některém z našich článků o Petru.

Vývoj v Rusku budeme dále sledovat. Otázka je, jak moc ovlivní přijetí zákona chuť Rusů nakupovat kryptoměny. Co myslíte, dojde k masivnímu nárůstu nákupů?

Co číst dále?

Vše co víme o Facebook coinu – Mohl by ohrozit i Bitcoin?

Zdroj:
cointelegraph.com

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na