Winklevossovi ženou Charlieho Shrema před soud za 5000 ukradených Bitcoinů

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Trump omilostnil bývalého člena představenstva společnosti Ripple • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Nervozita na kryptotrzích roste, ceny padají • ZCoin pod 51% útokem • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během včerejška v kryptosvětě. TRHY Ačkoli bitcoiny zpočátku vzrostly na 38...

Advokát a zakladatel společnosti Bitcoin Foundation, Charlie Shrem, popřel tvrzení Tylera a Camerona Winklevossových, že od nich v roce 2012 “ukradl” 5 000 BTC (v dnešní době 31,7 milionu dolarů). S tímto tvrzením přišel deník New York Times (NYT).

V soudním sporu, který se dostal na veřejnost 1. listopadu, Winklevossova dvojčata uvedla, že celá tato záležitost se datuje do roku 2012. V té době s nimi Shrem pracoval na několika projektech, poté však strávil rok za mřížemi. Bylo to kvůli údajnému nákupu drog za Bitcoiny.

“Od doby, co opustil vězení, musel být Shrem velmi úspěšný a mít navíc hodně štěstí. Nebo – a to je ta pravděpodobnější varianta – si koupil svých šest nemovitostí, dvě Maserati, dva motorové čluny a další majetek za těch 5 000 Bitcoinů, které ukradl”

cituje New York Times soudní řízení.

Soudce, který dohlížel na stížnost (stejný soudce se zabýval i předchozím Shremovým případem) souhlasil se “zmrazením” některých Shremových aktiv. Jednalo se o reakci na žádost, která byla podána již v září tohoto roku. Připomínáme ještě, že již od roku 2014 dluží Shrem státu 950 000 USD za restituce.

Mohlo by vás zajímat: Vládní hackeři Severní Koreje ukradli $571 milionů v kryptoměnách – Jak se jim to podařilo?

Dávné spory

Případ se vrací k údajným finančním prostředkům, které se Shremovi nepodařilo splatit bratrům Winklevossovým. Peníze dvojčata investovala do jeho stávajícího projektu BitInstant. Po obdržení 250 000 dolarů vrátil Shrem pouze 189 000 dolarů v Bitcoinech, které se v té době obchodovaly za cenu okolo 12,50 USD.

Ukradené Bitcoiny se našly

Winklevossovi si poté údajně najali soukromého vyšetřovatele, aby vysledoval chybějících 5000 BTC. Jejich nalezení poté vedlo k současnému soudnímu řízení a k rozhodnutí o zmrazení aktiv.

Shrem zatím oficiálně nereagoval na novou právní námitku. Jeho advokát kritizoval obsah žaloby:

“Soud mylně tvrdí, že před šesti lety Charlie v podstatě zneužil tisíce Bitcoinů,” uvedl ve svém prohlášení a dodal: „Toto je holá lež. Charlie se bude bránit a chce očistit své jméno.“

Zdroj:
cointelegraph.com

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře