Winklevossovi ženou Charlieho Shrema před soud za 5000 ukradených Bitcoinů

0
cameron tyler winklevoss

Advokát a zakladatel společnosti Bitcoin Foundation, Charlie Shrem, popřel tvrzení Tylera a Camerona Winklevossových, že od nich v roce 2012 „ukradl“ 5 000 BTC (v dnešní době 31,7 milionu dolarů). S tímto tvrzením přišel deník New York Times (NYT).

V soudním sporu, který se dostal na veřejnost 1. listopadu, Winklevossova dvojčata uvedla, že celá tato záležitost se datuje do roku 2012. V té době s nimi Shrem pracoval na několika projektech, poté však strávil rok za mřížemi. Bylo to kvůli údajnému nákupu drog za Bitcoiny.

„Od doby, co opustil vězení, musel být Shrem velmi úspěšný a mít navíc hodně štěstí. Nebo – a to je ta pravděpodobnější varianta – si koupil svých šest nemovitostí, dvě Maserati, dva motorové čluny a další majetek za těch 5 000 Bitcoinů, které ukradl“

cituje New York Times soudní řízení.

Soudce, který dohlížel na stížnost (stejný soudce se zabýval i předchozím Shremovým případem) souhlasil se „zmrazením“ některých Shremových aktiv. Jednalo se o reakci na žádost, která byla podána již v září tohoto roku. Připomínáme ještě, že již od roku 2014 dluží Shrem státu 950 000 USD za restituce.

Mohlo by vás zajímat: Vládní hackeři Severní Koreje ukradli $571 milionů v kryptoměnách – Jak se jim to podařilo?

Dávné spory

Případ se vrací k údajným finančním prostředkům, které se Shremovi nepodařilo splatit bratrům Winklevossovým. Peníze dvojčata investovala do jeho stávajícího projektu BitInstant. Po obdržení 250 000 dolarů vrátil Shrem pouze 189 000 dolarů v Bitcoinech, které se v té době obchodovaly za cenu okolo 12,50 USD.

Ukradené Bitcoiny se našly

Winklevossovi si poté údajně najali soukromého vyšetřovatele, aby vysledoval chybějících 5000 BTC. Jejich nalezení poté vedlo k současnému soudnímu řízení a k rozhodnutí o zmrazení aktiv.

Shrem zatím oficiálně nereagoval na novou právní námitku. Jeho advokát kritizoval obsah žaloby:

„Soud mylně tvrdí, že před šesti lety Charlie v podstatě zneužil tisíce Bitcoinů,“ uvedl ve svém prohlášení a dodal: „Toto je holá lež. Charlie se bude bránit a chce očistit své jméno.“

Zdroj:
cointelegraph.com

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na