Willy Woo tvrdí, že cenu bitcoinu čeká v březnu výrazný propad

5
(9)

Bitcoin se 14. března vyšplhal na historické maximum 73 700 USD. Během týdne ale došlo ke konsolidaci, což mezi investory vyvolalo obavy, že na obzoru může být potenciální propad. V pátek se pak přední kryptoměna propadla na 65 700 USD, což vedlo k širšímu propadu na trhu kryptoměn.

Willy Woo a jeho pohled na aktuální situaci

Uprostřed tohoto poklesu se renomovaný analytik Willy Woo na sociální síti X podělil o své postřehy a uvedl:

Bitcoin SOPR vrcholí, což naznačuje, že zbytek března bude o konsolidaci kolem posledního historického maxima.

Woo poukázal na historické údaje, které naznačují, že během podobných vrcholů SOPR v minulosti zažil Bitcoin výrazné poklesy. Ty představovaly zajímavé příležitosti k nákupu.

Naposledy se tak stalo ve 4. čtvrtletí 2020, kdy příležitost buy the dip činila -17 %. Předtím, během 1. čtvrtletí 2017, kdy byl BTC mnohem volatilnější, to bylo -31 %.

Dodal, že sám počítá s tím, že se BTC bude v březnu obchodovat pod 80 000 USD.

SOPR, neboli Spent Output Profit Ratio, je metrika používaná k analýze bitcoinových transakcí a chování trhu. Měří poměr zisku z bitcoinových transakcí porovnáním ceny, za kterou byly bitcoiny prodány, s cenou, za kterou byly původně pořízeny.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 66 736 USD dle KMC.

I přes očekávání poklesu, dlouhodobě bullish

Nicméně i přes toto očekávání hlubšího propadu dosáhly zůstatky na akumulačních adresách historického maxim. Bitcoinové burzovně obchodované fondy (ETF) i nadále zvyšují své podíly. Podle údajů Glassnode bylo za posledních zhruba 48 hodin z burz staženo přibližně 22 000 bitcoinů, což svědčí o posunu směrem k držení namísto prodeje. Tento trend stahování by mohl dále omezit nabídku bitcoinů, což by mohlo vést k nabídkovému šoku a vyšším cenám.

V sobotním tweetu pak další analytik Ash Crypto upozornil na klíčové úrovně podpory a rezistence pro Bitcoin. Zdůraznil zejména význam Fibonacciho poměrů při určování cenových pohybů. Podle něj se první úroveň podpory Bitcoinu (založená na Fib poměru 0,236) nacházela na úrovni 65 461 USD, kde také došlo k odrazu.

Naznačil, že se Bitcoin může kolem této úrovně pohybovat až do zasedání Federálního výboru pro volný trh (FOMC). To je naplánováno na 20. března. Analytik dále identifikoval další úroveň podpory na Fib poměru 0,382, která se nachází na 60 318 dolarech a zdůraznil zejména zlatý poměr na 0,618, který se nachází na 52 000 dolarech.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 9

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img