Bitcoinu zbývá půl roku do krize likvidity

4.5
(22)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

I když poslední dva dny byly slabší, tak spotová ETF nasadila od svého schválení poměrně slušně rostoucí tempo. V tomto týdnu dokonce denní změna překonala miliardu USD. Podle některých analytiků nám do krize likvidity zbývá 6 měsíců. A navíc nám halving klepe na dveře.

Společnost Bitwise absolvovala hloubkové rozhovory s velkým množstvím korporací, institucí a investičních poradců z tohoto sektoru. Z rozhovorů vyplývá, že v letošním druhém čtvrtletí se připravují biliony dolarů pro nákup spotových ETF na bitcoin. Přitom jen za první dva měsíce dokázaly fondy narůst o 30 miliard USD a definovat tak nový rekord po spuštění ETF.

Pokračování v tomto tempu by ovšem mohlo vést ke krizi. Ki Young Ju, zakladatel a generální ředitel on-chain analytické platformy CryptoQuant, předpověděl příchod krize na září 2024. Vychází z týdenního nárůstu 30 000 bitcoinů do fondů. V součtu nabídky burz a těžařských peněženek se dostáváme někam kolem 3 milionů dostupných mincí. Předpokládaný exponenciální růst tempa by tak mohl vést ke krizi likvidity. A těžba nás nezachrání. Denně je vytěženo přibližně 900 nových mincí a za měsíc se toto množství ještě sníží na polovinu (halving).

Analytici sledují i vývoj počtu mincí na akumulačních peněženkách. Tedy takových, kde probíhají pouze příchozí transakce. Od roku 2020 se na nich nastřádalo kolem 1,6 milionu bitcoinů. Ki poznamenává, že krize by byla spojená s přibližně dvojnásobným množstvím mincí držených tímto způsobem.

Nelze si ani představit, co by tato krize udělala s cenou. Medvědi proti tomuto tempu prodejů ETF nemají vůbec šanci. Nikdo netuší, za kolik by byl někdo ochotný koupit takto nedostatkové zboží? Možná že těch avizovaných 200 000 USD bude nakonec ještě málo.

Investujte do bitcoinových ETF na platformě XTB

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 22

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
16 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Jindra
Hodnocení článku :
     

Bude to zajímavé. Svět je nastaven extrémně inflačně. Takže deflační Bitcoin mění pravidla hry. Je to trošku přehnané ale FIAT je jako plakát který můžeme vytisknout kolikrát chceme. A bitcoin je jako originální obraz, který je jeden. A kolik stojí plakát a kolik originál?

129

Dobře vysvětleno.Tohle musi pochopit i Dežo… BTC je budoucnost.

Martin

Ale zase btc je oproti jiným kryptoměnám dost zastaralý a neefektivní: Má velkou spotřebu energie, vysoké poplatky, nízkou rychlost zpracování plateb a taky nezvládne jich zpracovat moc najednou ale jinak je fajn.

Pavel

Od toho tu máme jeho druhé vrstvy

Fantom

Jsou ale centralizované (LN) a problém s poplatky – dostatečná motivace těžařů v průběhu času (tedy další a další halvingy) neřeší.

Chuck3CZ

centralizované? cože? to je poté i díky tomuto názoru i 1. vrstva pak ne? když lidi drží své mince, stejně tak je tomu u 2. vrstvy, pokud použivate svuj node, phoenix, breez… a né centralizované walletky, to je pak jak burza ☺

Kenny

Pokud by se to opravdu dostalo do situace ze by byl BTC k nesehnani, tak ta cena 1 mil USD za minci je dle meho furt malo.

Kenny

Tak urcite ano, otazkou pak je kolik se do BTC nalije pres ty fondy vs prodej od beznych drzitelu, jinymi slovy kde se ta rovnováha ceny protne, nez se vycerpa nabidka BTC na burzach…
Aspon tak i zjistime presneji, kolik procent BTC je skutečně mrtvych/ztracenych 😉

Poslední editace 2 měsíců před přes Kenny
129

majitele ETF budou prodavat v době půlení kdy cena poroste…

129

Ano máte pravdu,ale troufnu si říct,že většina si nechá par procent BTC a odproda jen čast BTC v ceně,která je potrebná k uspokojení jeho potřeb.

Misa

I kdyz to nasypou na burzy a prodaji, jak si pomuzou, pokud fiat nepotrebuji? Budu mit bambilion fiatu, diky kteremu BTC nakoupili? Mozna prodaji cast… osobne bych se ale BTC nezbavoval, za BTC bych kupoval veci, ktere potrebuji!

DaveSK
Hodnocení článku :
     

Jsou hodleři kteří dělají největší chybu investorů = milují svoje aktivum a nikdy neprodají. Pak tu jsou investoři, které velká cena obměkčí. A spekulanti, kteří prodají, když si budou myslet, že to poletí dolů(Halving, supercyklus). Já mám na dovolenou část peněz v BTC, ty půjdou s halvingem do FIATu, pokud budou v plusu. Buy the rumors, sell the news – to je moje investiční teze. Když to půjde hodně dolů, zase nakoupím, pokud to dolů nepůjde, tak smůla, mám na dovolenou za kolik jsem prodal a víc nebude. Krize likvidity nenastane, jen si někteří Dimond hands udělají hezké léto 😂

Fantom

Rozumný postoj. Také očekávám s halvingem pád ceny. Buy the rumors, sell the news funguje. Ale ve hře je spousta velkých hráčů a ti budou cenu usměrňovat. Brutální propad určitě není v jejich zájmu.

spot_img