Willy Woo předpovídá, že Bitcoin bude v příštích 3 letech používat miliarda aktivních uživatelů

4.5
(8)

Podle předpovědi známého analytika Willyho Woo dosáhne Bitcoin v příštích třech letech 1 miliardy uživatelů. Tato předpověď vychází z podobnosti vývoje uživatelské sítě BTC s růstem internetu v 90. letech.

Willy Woo je známým průkopníkem on-chain analýzy a také zapáleným bitcoinovým evangelistou. Jeho profil na Twitteru sleduje 1 milion lidí, kteří pravidelně dostávají aktuální informace o bitcoinové síti, kryptoměnách a rozšíření technologie blockchain.

Willy Woo a jeho predikce

Ve středečním tweetu se opět věnoval posledně jmenovanému tématu. Krom jiného učinil nový pokus o odhad rychlosti budoucího růstu přijetí BTC. Jeho výpočty jsou extrapolací několika čísel:

  • Za prvních šest měsíců dosáhl počet uživatelů bitcoinové sítě 1000
  • Po pěti letech jich byl již 1 milion
  • V současné době (13,8 let od vzniku) má BTC síť více než 300 milionů uživatelů

Posledně uvedené číslo představuje 4 % světové populace. Podle Willyho, pokud bude toto tempo růstu zachováno, počet uživatelů dosáhne během příštích tří let 1 miliardy. To bude představovat 12 % celosvětové populace.

Inovace od roku 1990

Velmi zajímavý je graf adopčních křivek. Ten moc hezky a názorně vyjadřuje, jak se nové technologie vyvíjely a popularizovaly v širokých komunitách. Níže přiložený graf například ukazuje, jak se nové technologie šířily ve Spojených státech od roku 1900 do současnosti.

Zdroj: marketrealist.com

Vidíme, že vývoj většiny technologií probíhá po křivce ve tvaru písmene S. Někdy je silně protažená – hlavně v první polovině 20. století. Někdy je úzká a připomíná spíše písmeno “I” – zejména v posledních třech desetiletích.

Každopádně opakující se vzorec vychází z myšlenky difúze inovací, podle níž se pomalé přijímání nové technologie po dosažení určitého kritického bodu zrychluje. Tento bod označuje fázi osvojení inovace stále širším okruhem společnosti.

Naopak na konci dochází ke zpomalení, kdy technologie postupně proniká do posledních míst pozdních osvojitelů a opozdilců.

Křivka přijetí bitcoinu kopíruje křivku internetu

Podle míněný některých analytiků má BTC již za sebou období inovací (2,5 % populace) a raných osvojitelů (13,5 %) a nyní vstupuje do další (early majority) fáze (34 %). Uživatel @liquiditary na Twitteru zveřejnil následující graf křivky přijetí Bitcoinu, na kterém vyznačil současnou fázi vývoje.

Pokud je tento odhad správný, pak skutečně síť BTC stojí na prahu exponenciálního růstu. Pak se může naplnit předpověď Willyho Woo, že do tří let bude Bitcoin používat 12 % populace.

Technologie blockchain a Bitcoin mají navíc vynikající srovnávací základnu s internetem, který je o několik desetiletí starší. Ukazuje se, že vývojové křivky těchto dvou technologií se velmi dobře překrývají.

Na dalším grafu, který na Twitteru zveřejnil účet @Issherai, vidíme, že oba grafy celkového počtu uživatelů internetu (zelený) a uživatelů kryptoměn (modrý) jsou téměř totožné.

Zdroj: @Issherai on Twitter

Široké rozšíření internetu začalo v 90. letech 20. století (horní osa X), zatímco rozšíření kryptoměn pokračuje od roku 2014 do současnosti (dolní osa X).

Závěr

Sice ne každý je fanouškem extrapolace, ale občas je zajímavé se na výsledek podívat. Pokud se toto tempo růstu udrží, můžeme skutečně někdy v letech 2025-26 očekávat 1 miliardu uživatelů kryptoměn.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 8

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img