WEF: Globální riziko recese může mí dopad na kryptoměnové trhy

4
(1)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Přední ekonomové na právě probíhajícím Světovém ekonomickém fóru (WEF) předpovídají, že rok 2023 může přinést globální recesi. Recese by tak měla dopad na kryptoměnový trh. Co dalšího se uvádí v posledních zprávách z WEF?

WEF: Globální recese a dopad na kryptoměny

Hlavní ekonomové na Světovém ekonomickém fóru ve své poslední zprávě uvádějí, že letošní rok může být z hlediska makroekonomického vývoje velmi pochmurný. Ve zprávě WEF se píše, že Mezinárodní měnový fond (MMF) v roce 2023 očekává vstup zhruba třetiny globální ekonomiky do recese. Ve zprávě se uvádí:

Vyhlídky na globální růst zůstávají chudokrevné a riziko globální recese je vysoké…

Hlavní ekonomové na probíhající události WEF také dodávají, že společnosti budou čelit tzv. trojité výzvě. Vysoké ceny energií, zpřísnění měnové politiky a slábnoucí poptávka tak budou tlumit jakékoli oživení ekonomiky.

Zpráva WEF hlásí, že míra úspor ve Spojených státech amerických klesla na historicky nejnižší úroveň. Metrika se používá k měření množství peněz, které si člověk odečte, aby je vyčlenil na investice.

Tato zpráva by tak mohla mít velký dopad na kryptoměnové trhy, protože bude méně investorů do rizikových aktiv. Globální recese by tak značně ovlivnila peněženky mnoha domácností.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 21 116 USD dle KMC.

Závěr

Kde vidíte cenu bitcoinu na konci letošního roku? Jakým směrem se podle vás bude ubírat kryptoměnový trh? Podělte se s námi o svůj názor do komentářů nebo na sociální sítě. Na celou zprávu Světového ekonomického fóra se můžete podívat pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
[ue_partner_posts title="Články našich partnerů" count=2 layout=strip-post-list]

Reklama: