Mezinárodní měnový fond vydal video o kryptoměnách

4.5
(4)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Nové vzdělávací video Mezinárodního měnového fondu IMF Education Video, které se týká kryptoměn, vyšlo před týdnem. Dle IMF by kryptoměny měly být dalším krokem ve vývoji peněz. Proč je na ale na tomto videu mnoho věcí špatně?

Budoucnost peněz

Video Mezinárodního měnového fondu o kryptoměnách, které se objevilo na jejich oficiálním účtu na Twitteru, vysvětluje výhody a nevýhody kryptoměn. Ačkoliv je video zpracované dobře, mnoho lidí z kryptoměnové komunity nezaujalo.

Video o délce dvou minut bylo zveřejněno 23. srpna letošního roku. Mezinárodní měnový fond zde označuje kryptoměny jako další krok ve vývoji peněz, aniž by ale zmiňovali důležité pojmy, jako je například technologie blockchain nebo názvy tokenů.

Kryptoměny jako Bitcoin, Ripple nebo Ethereum se objevují pouze v grafice znázorňující kryptoměny. Doposud video shlédlo přes 737 000 lidí a líbilo se 10 600 lidem. Lidé z kryptoměnové komunity však byli k tomuto “dílu” velmi kritičtí a poukazovali na mezery v informacích a lehce zavádějící obsah.

Na Redditu se tak strhla diskuze mezi kryptoměnovými nadšenci a odborníky na kryptoměny. Ve videu se nevěnovali těžbě nebo zásobování mincemi. Investiční stratég a analytik Pierre Rochard ve svém příspěvku na Twitteru prohlásil.

„Kvůli tolika věcem špatně zapomněli zmínit, co dělá Bitcoin velmi zajímavým.“

Další uživatelé na Redditu poukázali na to, že se video více soustředilo na nevýhody kryptoměn. Představili volatilitu jako zcela negativní jev. Ve videu jsou však zobrazeny také pozitivní věci jako rychlejší doba zpracování za menší poplatky a lepší zabezpečení citlivých dat.

Závěr

Ačkoliv kryptoměnová komunita s videem Mezinárodního měnového fondu o kryptoměnách nebyla spokojena, jedná se o další důležitý milník v historii kryptoměn. Globální finanční instituce zveřejnila video s několika stovkami tisíc shlédnutí, kde považují kryptoměny za další krok ve vývoji peněz.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img