USA se letos mohou dočkat kryptoměnové legislativy

4
(2)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Minulý rok byl pro kryptoměnový průmysl velmi obtížný, některé události dokonce spustily volání po přísnějších regulacích. V letošním roce by se Spojené státy americké mohly dočkat kryptoměnové legislativy.

Správné regulace v USA

Již delší dobu neplatí, že by všichni politici byli vůči kryptoměnovému průmyslu skeptičtí. Ve Spojených státech amerických se již najde řada předních politiků, kteří jsou velmi optimističtí ohledně budoucího vývoje digitálních aktiv.

Po nedávných událostech způsobených bankrotem kryptoměnové burzy FTX ve světě vzrostla poptávka po regulacích. Naléhavost regulačního prostředí přichází také ze Sněmovny a Senátu USA.

Oba tábory, demokraté a republikáni, tak mají ve svých řadách zástupce zabývající se otázkou regulace kryptoměnového průmyslu. Demokratický člen Sněmovny reprezentantů a člen sněmovního výboru pro finanční služby Ritchie Torres před nedávnem dokonce reagoval na kolaps FTX.

Torres věří, že legislativní opatření jsou kritická, vidí však některé subjekty, které by mohly stát za bojkotem regulací. Politik však věří, že letošní rok bude pro kryptoměnové odvětví z hlediska regulací klíčový. V nedávném rozhovoru pro zpravodajský portál Cointelegraph Torres prohlásil:

Kongres má povinnost zasáhnout… Jsme optimističtí, že vzhledem k široké podpoře obou stran ze strany zákonodárců by se mohl komplexní návrh zákona dostat na prezidentský stůl v tomto Kongresu.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 18 452 USD dle KMC.

Závěr

Kryptoměnová burza FTX vyhlásila bankrot začátkem listopadu minulého roku a strhla tak vlnu propadů. Regulátoři po celém světě tak začali volat po přísnějších regulacích kryptoměnového odvětví. Co si o regulacích myslíte vy? Jakým směrem se podle vás budou vyvíjet? Podělte se s námi o svůj názor do komentářů nebo na naše sociální sítě.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Martin
Hodnocení článku :
     

Rozhodně bude fajn ,aby burzi měli zákony, které zamezí obdobným problémům, jaké byly u Ftx atd.

bkf1
Hodnocení článku :
     

Regulace jsou naprosto v pořádku, dodají tomuto sektoru na serióznosti. Ale nesmí být příliž přísné. Doufám, že půjdou cestou pozvolného “utahování” a dle reakcí budou pružně reagovat.

spot_img