[VÝZKUM] BitMEX zveřejnila výsledky pokusů s Lightning Nody – Dosáhli na nich takovéhoto zhodnocení

1
lightning-network

Společnost BitMEX nedávno zveřejnila výsledky experimentování s Bitcoin Lightning Nody. Lightning Network je důležitá technologie – jakási nadstavba standardního Bitcoin blockchainu, která umožní posílat prakticky instantní transakce s minimálními poplatky.

Bitcoin Lightning Network se v posledním roce neuvěřitelně rozrostla. V současnosti má více než 7,5 tisíc uzlů a téměř 40 000 platebních kanálů. Kapacita sítě je momentálně lehce nad 1000 $.

Bohužel tento typ platby zatím podporuje pouze málo kryptoměnových společností. Částečně proto, že klasické Bitcoin transakce jsou momentálně dostatečně rychlé a levné. To však pravděpodobně brzy skončí, protože počet transakcí Bitcoinu v posledních měsících rapidně stoupá.

Mohlo by vás zajímat:[NÁVOD] BlueWallet – Peněženka pro Lightning Network

1 % ročně za operování Bitcoin Lightning Nodu

Lightning Network je skvělá technologie, která v budoucnu kryptoměnám velmi pomůže. Nicméně má jeden problém. V současnosti není jasné, zda se vůbec vyplatí Lightning Node vlastnit.

Aby váš Node dobře fungoval, musí mít dostatečnou likviditu. Tu zčásti vytvoří samotní uživatelé, což jí částečně musíte poskytnout i vy. Lightning Node používáním začne tvořit profit z fixních poplatků za transakce, plus poskytovatelé likvidity dostanou takzvaný liquidity fee jako kompenzaci za to, že jim na uzlu sedí peníze.

Podle BitMEXu je možné chytrým monitorováním sítě a řízením zdrojů dosáhnout 1% ročního zhodnocení. To je ale dost málo.

„1% zhodnocení možná nyní vypadá docela dobře, ale síť Lightning Network by ve svých začátcích mohla narazit na problémy. Přitáhnout komerční poskytovatele likvidity nebude vůbec jednoduché. Kryptoměny většinou přitahují typ investorů, kteří vyhledávají rizikové, ale potenciálně velmi výnosné investice, zatímco toto je investice s nízkým rizikem a nízkým výnosem.“

Bude zajímavé sledovat, jak se Lightning Network s tímto problémem popere. V současnosti se zdá, že je to budoucnost Bitcoinu, takže nám nezbývá než doufat, že všechno dobře dopadne.

Co číst dál?

Lightning Network – Co to je, jak funguje a co přinese kryptoměnám?

Přeloženo ze slovenského originálu, který pro vás připravil Samuel.

1
Komentujte

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Mecky Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Mecky
Host
Mecky

V článku je nepřesnost. Kapacita sítě je momentálně nad 1 000 BTC a ne 1000 $