Vyvolá růst kryptoměn přísnější regulaci?

0
kyc, regulace kryptoměny, růst regulační orgány
Zdroj: pixabay.com

Rostoucí cena kryptoměn způsobuje ve světě příliv všemožných podvodníků do tohoto odvětví. Čínští regulátoři proto chystají kvůli neustále vzrůstajícímu počtu kryptoměnových podvodníků a ponzi schémat přísnější regulace.

Bič na podvodníky

Kryptoměnový průmysl se stává rok od roku populárnější, což způsobuje také paralelní nárůst trestné činnosti, související s kryptoměnami. Zatímco podvody související s kryptem existují po celém světě, rostoucím epicentrem může být hlavně Čína.

Podle analytické společnosti Bolster zabývající se prevencí podvodů a dalších trestních činností, v roce 2020 bylo ve světě identifikováno více než 400 000 podvodů s kryptoměnami. Oproti roku 2019 se jedná o 40% nárůst.

Podle zprávy Cryptocurrency Scam Report se počítá, že v letošním roce vzroste počet kryptoměnových podvodů o 75 %. Nejvyšší přírůstky se očekávají právě v Číně a několika dalších asijských zemí.

Čína a zákazy kryptoměn

Ačkoliv Čína zakázala v roce 2018 ICO, existuje stále mnoho tokenových projektů, které se snaží přilákat investory mezi širokou veřejností. Dosud bylo nalezeno asi 755 typů projektů, které podle čínské vlády nejsou podpořeny žádnými iniciativami.

Čínská národní počítačová síť identifikovala 102 druhů tokenových projektů jako pyramidové prodeje nebo Ponzi schémata. Právě jedno z největších Ponzi schémat, PlusToken, byl soustředěn v Číně. Kromě Číny také mnoho podvodníků pochází ze Spojených států amerických.

Čínský premiér Li Keqiang na nedávném Národním lidovém kongresu prohlásil, že národ musí zakročit proti těm, kteří páchají podvody a nezákonně získávají finanční prostředky ve jménu nových forem podnikání.

Závěr

Kryptoměny jsou stále novým odvětvím, které láká spoustu podvodníků. Ti vrhají špatné světlo na celý kryptoměnový průmysl. Pod rouškou technologie blockchain a tokenizace podvádějí obyčejné investory a využívají nedostatek základních znalostí o digitálních měnách. Dbejte tak zvýšené opatrnosti a jakýkoliv podezřelý projekt okamžitě hlaste.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se krypta, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku.

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře