Čína ovládá digitalizaci Afriky

4.5
(4)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Netflix pravděpodobně nakoupí bitcoiny • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Odpolední zprávy] • Bitcoin zpátky nad 50 000 USD • Ethereum nyní k dispozici i na Amazonu • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. TRHY Celková kapitalizace kryptotrhu zůstala nad...
Profilový obrázek
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Čína si v Africe za posledních 20 let vybudovala obří vliv. Téměř 50 % všech mobilních telefonů pochází právě z této asijské země. Společnost Huawei Technologies si vytvořila nenahraditelnou pozici v oblasti telekomunikací a podle posledních zpráv chce Čína utvořit standard pro digitální měny.

Dominance Číny v Africe

Čínské značky dominují v Africe, přestože na tento kontinent mají vliv také Spojené státy americké. Za pouhých dvacet let se Čína hluboko zakořenila do technologické infrastruktury. Většina koncových internetových služeb byla vybudována, obsluhována nebo financována právě Čínou.

V Africe jsou kvůli ekonomické situaci velmi populární levné telefony čínské výroby, nejpopulárnější v zemi jsou ty od čínského výrobce Transsion. Když se uživatelé připojí k internetu, jejich data jsou směrována prostřednictvím mobilních sítí, které jsou stále častěji obsluhovány čínskými společnosti, jako jsou Huawei nebo ZTE.

S rostoucím počet uživatelů smartphonů roste také počet mobilních aplikací pro platby. Meteorický růst zaznamenaly platební aplikace, které byly předinstalované na mobilních telefonech značky Transsion, primárně určených pro Afriku.

„Díky distribuční síle a silnému vlivu vypracovala Čína standard pro platby pomocí mobilního telefonu a standard pro digitální měny. Výrobci telefonů, jako je Transsion, nyní vytvářejí aplikace a investují do afrických podniků, využívají své distribuce a infrastruktury k předinstalaci čínských aplikací před odesláním na africký trh.“

Čínským plánem je začlenit standard hardwarové peněženky, který podporuje digitální měny, do každého chytrého telefonu dodávaného do Afriky. Například Huawei Mate 40 je prvním smartphonem, který obsahuje peněženku pro čínský digitální jüan.

Závěr

Velkolepý plán Číny v Africe by měl být upozorněním pro celý svět.  V závodu o digitalizaci fiat měn ale i technologické infrastruktury Čína jednoznačně zvítězila a je jen otázkou času, než to všichni prohlédnou a pokusí se zareagovat.

Máte-li jakýkoli dotaz, přidejte se do naší diskuzní skupiny na Facebooku.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře