Vývojáři Etherea Classic oznamují nadcházející hard fork

0
(0)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Vývojáři blockchainu Ethereum Classic v pondělí oznámili hard fork pro implementaci nejnovější verze projektu, jehož spuštění je naplánováno na konec července.

Inovace, kterou komunita nazvala „Magneto“, bude zahrnovat čtyři návrhy na zlepšení Ethereum Improvement Proposals (EIP), které bylo poprvé uvedeno na začátku tohoto roku.

Účelem těchto návrhů je zlepšit zabezpečení sítě a současně ušetřit náklady na energie ukládáním adres a klíčů na jednom místě, aby k nim uživatelé mohli přistupovat pomocí jediné transakce.

Beta testování na testovacích sítích Ethereum Classic’s Morder a Kotti začalo 2. června, respektive 9. června. Hard fork Magneto se má oficiálně objevit po dokončení těchto testů.

Vzkaz komunitě

Stevan Lohja, manažer pro vztahy s vývojáři ve společnosti Mantis, což je plnohodnotný klient a peněženka pro Ethereum Classic – vzkázal komunitě:

“Abychom zajistili úspěšný hard fork, žádáme zákazníky ETC, aby upgradovali svůj software uzlů na verzi kompatibilní s Magneto, pokud tak již neučinili. Pokud nepoužíváte uzly nebo služby, ale používáte ETC prostřednictvím jiných služeb, ověřte si u této služby, zda podporuje hard fork Magneto.“

Ethereum vs. Ethereum Classic

Ethereum Classic (ETC) bylo původně vytvořeno za vcelku zajímavých podmínek již v roce 2016 kvůli hacku projektu Decentralized Autonomous Organization (DAO). Ten měl držitelům Etherea umožňovat investování a decentralizované rozhodování. Bohužel z důvodu hacku projektu DAO byly ztraceny desítky milionů dolarů. Komunita tehdy žádala úpravu kódu sítě, aby došlo k vrácení ztracených peněz. Menšina však nesouhlasila s úpravou kódu a dál těžila Ethereum za dosavadních podmínek, tehdy vznikl Eteherum Classic. Na druhé straně Ethereum začalo fungovat na novém kódu.

Závěr

V květnu 2021 někteří nadšenci Ethereum Classic vtipně označili projekt za „špatné Ethereum“, protože cena vzrostla o více než 300 % – možná kvůli novým obchodníkům s kryptoměnami, kteří si jej pletou s Etherem (ETH). Poté však cena klesla zpět na aktuálních 53 USD, což je oproti vrcholu rozdíl cca 62 %.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img