Výkonný ředitel ruské centrální banky souhlasí s těžbou kryptoměn pod jednou podmínkou

4
(1)

Zprávy a souhrny

Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Kirill Pronin, vedoucí oddělení finančních technologií ruské centrální banky (CBR), připustil možnost legalizace těžby kryptoměn za určitých podmínek. Veřejné uznání, jako je toto, je vzácný případ, protože CBR nadále vede bitvu proti snahám o legalizaci kryptoměn v zemi. 

Výkonný ředitel vyjádřil své názory na těžbu na Saint-Petersburg International Legal Forum ve středu 29. června. Během zasedání věnovaného kryptoměnám Pronin prozradil, že CBR nezaujímá k těžbě stejně tvrdý postoj jako v případě obecné legalizace kryptoměn:

„Navzdory tomu, že se důsledně vyslovujeme zákaz kryptoměn […] diskuse o legalizaci těžby je možná.“

Pronin však jmenoval několik podmínek, které podle něj tuto diskusi umožňují. Trval na tom, že vytěžená aktiva by měla být prodána přísně do zahraničí a výměnou za nekryté peníze:

„V konečném důsledku musíme říci, že by mělo dojít k exportu těchto těžebních služeb a těžební byznys by neměl vést k akumulaci kryptoměn v zemi, takže nebude motivace pro další využití v interních platbách.“

Bitva mezi CBR a ministerstvem financí

V jakési osobní rekonstrukci probíhající bitvy o kryptoměny mezi CBR a ministerstvem financí, šéf odboru finanční politiky CBR Ivan Chebeskov hlasitě nesouhlasil s Proninem a připomněl mu, že pro ruské těžaře stojí pozoruhodné výzvy prodat své krypto v zahraničí v těchto dnech.

V reakci na to Pronin uvedl, že neexistují žádné problémy s akumulací vytěženého bohatství na veřejných blockchainech a jeho prodejem s jejich pomocí.

V květnu 2022 se v databázi dolní komory ruského parlamentu objevil nový návrh zákona „o těžbě v Ruské federaci“. Nejnovější verze zbavuje provozovatele těžby povinnosti registrovat se ve zvláštním registru a smetává dříve navrhovanou roční daňovou amnestii.

Závěr

Ačkoliv se Rusko stále staví obecně proti kryptoměnám, nový zákon umožňuje jejich využití pro mezinárodní platby za účelem obejití zákazu systému Swift. Nedávno také státní duma podpořila návrh zákona, který by měl snížit daně pro eminenty digitálních aktiv.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: