Výdělky na NFT trzích rostou

5
(2)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Non-fungible tokeny (neboli NFT) jsou tokeny, které mohou zastupovat umělecká díla, herní předměty nebo třeba nemovitosti. Na tržištích s NFT tokeny se tak strhl boj o sběratelské předměty.

Vzácné NFT

Uprostřed rostoucí poptávky po sběratelských předmětech ve formě umění, herních itemů a dalších formách kryptosběratelských předmětů zažívají NFT tokeny pěkný růst. Boom okolo decentralizovaných financí (DeFi) zájem o nezaměnitelné tokeny ještě umocnil.

V polovině letošního roku odhadovala analytická společnost Newzoo, že herní průmysl letos dosáhne vrcholu 159 miliard amerických dolarů. Kvůli pandemii koronaviru Covid-19 zažívaly herní společnosti během poloviny roku 2020 masivní nárůst tržeb.

Senior analytik Tom Wijman ze společnosti Newzoo prohlásil:

„Globální trh s videoherním průmyslem vygeneruje tržby ve výši 159,3 miliard amerických dolarů. Oproti minulému roku by se jednalo o 9,3% nárůst. Předpokládáme, že herní průmysl v roce 2023 překoná tržby ve výši 200 miliard amerických dolarů.“

Digitální umění

Non-fungible tokeny se tak pro hráče mohou stát atraktivnějším artiklem. Spojení technologie blockchain s herním průmyslem umožní vyměňovat své herní tokeny za sběratelské předměty. Hráči si tak mohou na tržišti prostřednictvím těchto tokenů vyměňovat herní předměty nebo tak i vydělávat.

Kromě her lze tokenizovat také umělecká díla nebo digitální sběratelské předměty. Celkový objem prodeje tokenů v síti Ethereum překročil hranici 130 milionů amerických dolarů. Umělecký sektor k tomuto číslu přispěl 8 miliony USD.

Americký umělec Pindar Van Arman popsal NFT jako skutečný zdroj ochrany duševního vlastnictví pro tvůrce uměleckých děl. Generální ředitel platformy pro virtuální realitu Somnium Space, Artur Sychov, o NFT prohlásil:

„Umění a herní průmysl jsou jedny z největších a nejrychleji rostoucích odvětví pro NFT. Digitální vlastnictví se stává velkým byznysem a součástí celého tokenového ekosystému.“

Závěr

Rozšiřující se digitální prostředí pomáhá vytvářet hodnotu pro NFT zboží a služby. Tyto tokeny tak mohou být v blízké budoucnosti součástí našeho každodenního života.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img