Visa by mohla přidat krypto do své platební sítě

0
visa card
Zdroj: pixabay.com

Generální ředitel společnosti Visa se vyjádřil, že by firma mohla do své platební sítě přidat také kryptoměny. Aktuálně společnost již spolupracuje s několika kryptoměnovými peněženkami a platformami a dalším krokem by tedy mohlo být přijetí Bitcoinu na stejnou úroveň, jako je dalších 160 fiat měn v síti Visa.

Tato globální nadnárodní společnost, provozující největší světovou síť elektronických plateb, do kryptoměnového průmyslu již prostřednictvím uzavřených partnerství vstoupila. Společnosti, které se zabývají digitálními aktivy, BlockFi, Fold či Crypto.com již vydávají produkty značky Visa a nyní generální ředitel Alfred Kelly říká, že by kryptoměny mohly v budoucnu běžet přímo v jejich síti.

CEO společnosti vidí v kryptoměnách příležitosti

V posledním earnings call (diskuze o finančních výsledcích sledovaného období) společnosti Visa o fiskálním zisku za Q1 2021 se Kelly ve svém úvodním prohlášení dotkl kryptoměn a příležitostí, které v nich vidí. Podrobně popsal stávající roli společnosti Visa, která je prostřednictvím uzavřených partnerství s 35 platformami a peněženkami největší finanční společností v kryptoměnovém průmyslu.

„Vidím v tomto odvětví způsoby, jak můžeme k ekosystému přidat diferencovanou hodnotu a věřím, že máme jedinečnou pozici k tomu, abychom pomohli zvýšit bezpečnost, užitečnost a použitelnost kryptoměn pro platby prostřednictvím naší globální sítě, našeho partnerského přístupu a naší důvěryhodné značky“

Kelly si myslí, že se kryptoměnový průmysl rozdělí na dva typy mincí: Bitcoin a další varianty „digitálního zlata“, které budou převážně drženy jako aktiva a pak stablecoiny a fiatem kryté měny, jako jsou digitální měny centrálních bank (CBDC).

Co se týče první skupiny, společnost Visa věří, že nejlepším krokem je pokračovat v uzavírání partnerství a poskytnout uživatelům v případě potřeby způsob směny těchto aktiv u přibližně 70 milionů obchodníků po celém světě.

Pokud jde o druhou skupinu, tak tam jsme podle Kellyho svědky vzniku nových platebních inovací, které by mohly mít velký potenciál pro globální obchod podobně jako každá jiná fiat měna a dodal:

„Digitální měny, fungující na veřejných blockchainech, považujeme za další sítě, jako jsou sítě RTP nebo ACH, takže je považujeme za součást naší strategie sítí“

Kelly dále řekl, že je samozřejmé, že pokud se konkrétní digitální měna stane uznávaným směnným prostředkem, nevidí žádný důvod, proč by ji nemohli přidat do jejich sítě, která dnes podporuje více než 160 fiat měn.

Závěr

Už v listopadu loňského roku se Kelly nechal slyšet, že si dokáže představit, že by v horizontu let mohly v síti Visa fungovat digitální měny a tímto novým prohlášením potvrzuje, že to Visa s digitálními měnami myslí opravdu vážně. Bude zajímavé sledovat, jak se jejich přístup bude vyvíjet společně s tím, jak se bude v následujících měsících a letech zvyšovat přijetí stablecoinů a CBDC.

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře