[Večerní souhrn článků] • Více než 30 miliard dolarů z objemů obchodů s NFT na Ethereu připadá na wash trading • a další články

4.7
(3)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co se ten den událo, najdete zde přehledně na jednom místě. Každý nadpis lze rozkliknout a přejít tak na celý článek.

Zpráva dne

Více než 30 miliard dolarů z objemů obchodů s NFT na Ethereu připadá na wash trading

Není žádným tajemstvím, že wash trading (forma manipulace s trhem, kdy jsou kupující a prodávající v transakci stejní nebo se spolu domlouvají) nadále sužuje trh s nezaměnitelnými tokeny (NFT). Nedávná zpráva Dune Analytics však odhalila, jak moc se tento problém zhoršil.

Podle analýzy tvořily v roce 2022 wash obchody více než polovinu (58 %) celkového objemu obchodů s NFT na Ethereu. Tato taktika dosáhla vrcholu v lednu, kdy wash trading představoval více než 80 % celkového objemu obchodů NFT. Dodávám, že wash trading je podle amerických zákonů nelegální. V kryptoměnovém průmyslu je ovšem i nadále velmi obtížné jej sledovat.

Analýzy a trhy

23.12.22 Analýza S&P 500 a Nasdaq – Prodejní tlak sílí, prorazíme do konce roku dolů?

S&P 500 a Nasdaq se včera kurzově dost slušně propadly. Čím to bylo? Kurzový propad byl vcelku hluboký. Kurz S&P 500 klesl o cca 3,5 %. U kurzu Nasdaq to bylo tuším skoro 4 %. Zas na druhou stranu, nějakou část ztrát se ještě před ukončením obchodního dne podařilo umazat. Takže se zdá, že supporty jsou zachráněny. Proč ale k tomu včerejšímu poklesu došlo?

23.12.2022 Tržní přehled pro BTC a index S&P 500 – Předvánoční klid na trzích?

Bitcoin se dnes pokouší překonat hladinu 16 900 USD směrem nahoru. Většina altcoinů je stabilních a pohybuje se v jednotkách procent. Pokud dnes po uzavření trhu Bitcoin udrží hladinu, přes víkend by se mohl pokusit znovu růst lehce nad 17 000 USD. V opačném případě ho dost možná stáhne dolů akciový trh.

Aktuální přehled všech kryptoměn můžete sledovat pod přiloženým odkazem ZDE

Kryptoměny a kryptofirmy

Uniswap spustil nákupy kartou

Decentralizovaná burza Uniswap uzavřela partnerství s fintechem Moonpay. Díky této spolupráci nabízí svým uživatelům možnost nákupu kryptoměn pomocí debetních a kreditních karet. Burza také nově umožňuje bankovní převod. Ten je zatím dostupný v rámci většiny Spojených států amerických, Brazílie, Spojeného království a Evropy (SEPA – Single Euro Payments Area).

Predikce ceny DOGE: Dokáže se Dogecoin zotavit poté, co Elon Musk ztratí titul nejbohatšího člověka světa?

Poté, co byl Elon Musk sesazen z první příčky nejbohatšího člověka na světě se mince DOGE lehce otřásla. Muska sesadil francouzský podnikatel Bernard Arnault, šéf koncernu LVMH, do kterého patří značky jako Louis Vuitton, Moët & Chandon či Henessy.

Máte-li jakýkoli dotaz, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. PŘIDEJTE SE TAKÉ NA NÁŠ OFICIÁLNÍ DISCORD SERVER.

MEME dne

meme
Zdroj: Michal Fortyn

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img