23.12.22 Analýza S&P 500 a Nasdaq – Prodejní tlak sílí, prorazíme do konce roku dolů?

5
(3)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

S&P 500 a Nasdaq se včera kurzově dost slušně propadly. Čím to bylo? Kurzový propad byl vcelku hluboký. Kurz S&P 500 klesl o cca 3,5 %. U kurzu Nasdaq to bylo tuším skoro 4 %. Zas na druhou stranu, nějakou část ztrát se ještě před ukončením obchodního dne podařilo umazat. Takže se zdá, že supporty jsou zachráněny. Proč ale k tomu včerejšímu poklesu došlo?

Dobré zprávy jsou pro trhy špatné zprávy

Už několikrát jsme řešili bizarnost, kdy špatné zprávy jsou vlastně dobré zprávy a vice versa. Včera byla zveřejněna data o americkém HDP. Za třetí kvartál meziročně vzrostlo HDP o 3,2 %. V podstatě to značí, že Fed může úrokové sazby zvyšovat i nadále. Respektive je ten pivot docela dost vzdálen. Zároveň to může indikovat, že dosavadní restrikce nejsou dostatečné pro zkrocení inflace. Obojí vnímají akcioví investoři z krátkodobého hlediska jako špatné zprávy. Paradoxně jsou proto silná makroekonomická data trhem vnímána jako prodejní signál. Tady vidíte, jak se všichni upínají hlavně na měnovou politiku Fed a nic víc je nezajímá. Alespoň z toho krátkodobého horizontu.

Kurzy S&P 500 a Nasdaq se pokusily o průlom supportů

Takže kurz S&P 500 se před několika dny odrazil od S/R levelu 3 800 bodů. Následně došlo k otestování S/R levelu 3 950 bodů, který jistou dobu fungoval jako support. A to zhruba měsíc. Bývalý support se čerstvě potvrdil jako rezistence, protože na úrovni došlo k odrazu kurzu zpátky po 3 800 bodů. Kurzový pokles S&P 500 byl dost velký. Po spodní knot denní svíce se kurz propadl o cca 3,5 %. Na tak velký trh je to hodně.

Trh měl docela namále, ale kurz se na těch 3 800 bodů nakonec zbrzdil. A ještě před ukončením obchodního dne přišel menší odraz. Tím pádem byli býci ochotni support bránit a část ztrát se jim podařilo umazat. Upřímně bych byl hodně překvapený, když by se medvědům povedlo tak narychlo kurz sundat k 3 620 bodům. Každopádně jsou trhy i těsně před Vánoci pořád dost zajímavé.

Na indexu Nasdaq kurzové ztráty činily něco přes 4 %. A povedlo se umazat i menší část ztrát. Všimněte si, že kurz indexu na krátkou chvíli i prolomil support, který se rozléhá kolem 11 000 bodů. Proto je dobré si počkat vždy na alespoň na denní close. Je hrozně jednoduché se chytit do pasti, kdy dochází k zdánlivým průlom, které nejsou potvrzené.

Závěrem

Dnes odpoledne zveřejní PCE inflaci, kterou hodně bere vážně právě Fed. Jestli budou data pod konsenzem, je možné, že naopak přijde rally. A zase akciový trh ty včerejší ztráty umaže. Nemyslím si ovšem, že do konce roku dojde k většímu technickému posunu. Takže snad budeme mít poslední týden klid. Naopak rok 2023 bude určitě hodně zajímavý.

79 % účtů drobných investorů přichází o peníze při obchodování s CFD s tímto poskytovatelem.

Jsem nově i na Linkedinu, kde sdílím některé své postřehy a nejlepší články. Směle mě tam můžete sledovat.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ. Máme taky Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img