Uniswap spustil nákupy kartou

4
(1)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Decentralizovaná burza Uniswap uzavřela partnerství s fintechem Moonpay. Díky této spolupráci nabízí svým uživatelům možnost nákupu kryptoměn pomocí debetních a kreditních karet. Burza také nově umožňuje bankovní převod. Ten je zatím dostupný v rámci většiny Spojených států amerických, Brazílie, Spojeného království a Evropy (SEPA – Single Euro Payments Area).

Nákup již od 15 USD

Nyní lze nakupovat pouze tokeny DAI, ETH, MATIC, USDC, USDT, WBTC a WETH na platformách Ethereum mainnet, Polygon, Optimism a Arbitrum. Podle oznámení jsou tyto nákupy velmi rychlé a za vůbec nejnižší poplatky na trhu. Navíc burza nabízí nulový spread na USDC. Minimální nákup začíná na 15 USD (nebo ekvivalentu částky v ostatních měnách). Maximální nákup omezuje měna, kterou platíte a kryptoměna, kterou nakupujete. Například na Arbitrum a Optimism je nákup omezen na 10 000 USDC.

Zpětné výběry zatím nejdou

To na čem se nadále pracuje je zpětný výběr (off-ramp). UniSwap zatím neumožňuje si kryptoměny převést zpět na fiat měny a poslat na bankovní účty. Burza také neumí přímý nákup NFT. Můžete si ale nakoupit ETH a to pak využít na jejich tržišti.

Moonpay a Uniswap žádným způsobem nesdílejí informace o vás. Musíte se tedy před nákupem identifikovat pro Moonpay podle platných zásad KYC/AML. Uniswap o svých uživatelích žádné finanční údaje neeviduje.

Závěr

Po nedávném krachu centralizované burzy FTX se možná poohlížíte po decentralizovaných burzách. Uniswap může být tou variantou, která vám nabídne ochranu uživatelů, vlastní peněženky, neměnné protokoly a transparentní veřejnou knihu. Vše má svá pro a proti. Preferujete raději centralizované nebo decentralizované burzy?

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img