[Večerní souhrn článků] • Falešný Satoshi obvinil BTC vývojáře z krádeže a sabotáže • a další články

5
(3)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co se ten den událo, najdete zde přehledně na jednom místě. Každý nadpis lze rozkliknout a přejít tak na celý článeek.

Zpráva dne

Falešný Satoshi obvinil BTC vývojáře z krádeže a sabotáže

V nedávném odhalení Craig Wright, v komunitě známý jako samozvaný tvůrce bitcoinu a často označovaný jako „Falešný Satoshi Nakamoto“, zahájil ostrý útok na hlavní vývojáře této kryptoměny. V sérii tweetů Wright obvinil Bitcoin Core vývojáře, že brání inovacím a záměrně ničí úsilí pilných stavitelů.

Wright napsal, že pokaždé, když je protokol pozměněn, je tvrdá práce vynaložená oddanými jednotlivci bezcenná. Vývojáři BTC Core podle něj ignorovali práva tvůrců a pokoušeli se sloučit koncepty open-source a public domain, aby účinně odstranili vlastnická práva a dopustili se krádeže. [1]

Podívejte se také na náš kalendář akcí, ať vám neunikne žádná kryptoměnová událost.

Analýzy a trhy

19. 6. 2023 Analýza BTC – Bitcoin má za sebou úspěšný týden

Bitcoin ukončil další týden, který klidně můžeme označit za velmi úspěšný. Alespoň tedy ten závěr týdne skončil pro trh vcelku pěkně. A především jsme se dočkali otestování supportu, které je kolem 25 000 USD. A my nyní můžeme spekulovat nad tím, zda ta úroveň nápor prodejců ustojí, nebo o ni nakonec přijdeme a půjdeme níže.

Trhy pod lupou: Týden pod vlivem centrálních bank

Jako již několikrát v tomto roce jsme byli znovu svědky toho, že se hlavním aktérem dění na trhu staly centrální banky. Své zasedání měl Fed i ECB. Zajímavé na tom bylo, že obě banky udělaly přesně to, co od nich investoři očekávali. Fed sazby nezvýšil a ECB je zvedla o 25 bazických bodů na 3,5 %. Ještě než se podíváme na význam těchto rozhodnutí, připomeňme si kontext.

Aktuální přehled všech kryptoměn můžete sledovat pod přiloženým odkazem ZDE.

Kryptoměny a kryptofirmy

Působivá úspěšnost BlackRock, co se týče ETF – ví snad něco, co my ne?

Největší světový správce aktiv udělal minulý týden obrovský krok ke svému zapojení do kryptoměnového průmyslu. U americké Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) totiž podal žádost o spotové bitcoinové ETF. V minulosti již dlouhá řádka předchozích žádostí o takový produkt od jiných společností selhala. Komunita si tak kladla otázku, zda i pokus společnosti BlackRock není od počátku odsouzen k zániku. Úspěšnost tohoto behemota, alespoň co se týká schválených ETF u SEC, je však bezkonkurenční.

Proč kryptoměny klesají? 4 důvody, proč by Bitcoin mohl klesnout pod 20 000 USD

Pokud tento rok sledujete kryptotrhy, pravděpodobně budete mít trochu smíšené pocity. Po velmi silném prvním čtvrtletí se v návaznosti na poslední události Bitcoin (BTC) a Ethereum (ETH) oddělily od indexu S&P 500 a dostaly se spíše do sestupného trendu, který trvá několik měsíců v kuse. Makroekonomická situace a regulační tlaky ovlivnily celý trh s kryptoměnami a ostatní altcoiny zaznamenaly poklesy až 30 %.

Generální ředitel Binance považuje žádost SEC o nouzovou pomoc za neopodstatněnou

Generální ředitel Binance Changpeng „CZ“ Zhao vyjádřil své štěstí a úlevu poté, co byl úspěšně vyřešen dlouhodobý spor s Komisí pro cenné papíry a burzy Spojených států (SEC). Pokračující kontrola ze strany SEC vytvořila ve společnosti napjaté a nejisté období, takže konečné usnesení bylo vítaným vývojem.

MEME dne

Zdroj: Michal Fortyn
Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img