[Večerní souhrn článků] • Ministerstvo financí Spojených států vidí v DeFi hrozbu • a další články

5
(1)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co se ten den událo, najdete zde přehledně na jednom místě. Každý nadpis lze rozkliknout a přejít tak na celý článek.

Zpráva dne

Ministerstvo financí Spojených států vidí v DeFi hrozbu

Nejnovější zpráva z ministerstva financí Spojených států uvádí, že nekalé praktiky v oblasti decentralizovaných financí (DeFi) představují hrozbu pro kryptoměny, spotřebitele a národní bezpečnost. Tento první dokument svého druhu zdůrazňuje, že peer-to-peer povaha DeFi přináší nová rizika a vyžadují tak speciální právní dohled. [1]

Analýzy a trhy

07.04.2023 Tržní přehled pro akciový index S&P 500 a Bitcoin – Optimismus navzdory negativním makro zprávám!

Vítáme Vás u dalšího přehledu trhu pro akciový index S&P 500, Bitcoin a další kryptoměny. Tento týden se zatím objevují negativní zprávy pro americkou ekonomiku. Překvapivě je trh (investoři) prozatím vnímají pozitivně a naskakují do dlouhých pozic na akciích. Bitcoin nadále stagnuje pod 28 000 USD a vyčkává.

Aktuální přehled všech kryptoměn můžete sledovat pod přiloženým odkazem ZDE.

Kryptoměny a kryptofirmy

Cena NFT Donalda Trumpa po jeho obžalobě prudce roste

Kolekce NFT s miliardářem a bývalým prezidentem USA, Donaldem Trumpem, se stala velmi populární poté, co byl zatčen. Tvůrci tohoto digitálního umění prodali již přes 60 tokenů a zájem stále neopadá.

Medvědí trh – co to je a jak z něho profitovat

Medvědí trh jsme mohli vidět již nesčetněkrát na akciovém i kryptoměnovém trhu. Z poslední doby medvědí trh začal covidovou krizí a následovalo výrazným nárůstem inflace a úrokových sazeb. A poté zase potenciálním rizikem kolapsu bankovního sektoru vyústilo v hlubokou a neustále trvající nejistotu na akciových trzích.

S poklesem dolaru bude bitcoin nadále růst

Dolarový index DXY již čtyři týdny klesá a investoři utíkají ke zlatu a bitcoinu. Svědčí o tom negativní korelace bitcoinu s dolarem a naopak prudký vzrůst korelace se zlatem. I když se nám na bitcoinu již třetí týden po sobě vytváří doji svíčka, tak pravděpodobnost dalšího poklesu dolaru nám dává naději na brzké otestování ceny 30 000 USD.

Hacker Euler Finance vrátil zpět 51 000 ukradených ETH

Hacker, který stojí za exploitem, díky kterému se mu na začátku března podařilo ukradnout 200 milionů dolarů společnosti Euler Finance, dnes vrátil většinu ukradených prostředků zpět do protokolu.

MEME dne

meme
Zdroj: Michal Fortyn
Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img