[Večerní souhrn článků] • Bitcoin míří na 25 000 USD • a další články

5
(1)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co se ten den událo, najdete zde přehledně na jednom místě. Každý nadpis lze rozkliknout a přejít tak na celý článek.

Zpráva dne

Bitcoin míří na 25 000 USD

Nejdůležitější kryptoměna světa dnes zažila masivní růst, když vyrostla o více než 9 %. V době psaní zprávy se cena BTC pohybuje okolo 24 890 USD. Po nedávných krocích Komise pro cenné papíry a burzy proti stablecoinům a také neslavných zprávách o Indexu spotřebitelských cen (CPI) se mnozí účastníci trhu připravovali na negativní vývoj. Avšak namísto toho došlo k opačnému scénáři, který překvapil mnohé. Další informace o vývoji ceny bitcoinu se dozvíte v nejnovějším streamu níže. [1]

Analýzy a trhy

Bitcoin live stream – Bitcoin agresivně posílil – Zase testujeme rezistenci

Bitcoin (BTC) tak trochu překvapivě rychle posílil. A to k rezistenci, která se nachází kolem 25 000 USD. Trh k tomu využil supportu, který se nachází na 21 500 USD. Momentálně je nejdůležitější sledovat kurzový průběh v blízkosti rezistence. Začal být totiž dost odlišný od toho, co známe z léta předešlého roku.

16.02.23 Analýza BTC/USD – Překvapivý růst, přijde průlom?

Kurz bitcoinu včera večer víceméně znenadání agresivně posílil. Bitcoin prostě tyhle pohyby umí. I když už nejsou tolik časté. Tím pádem vidíme, že ten support kolem 21 500 USD bohatě stačil na to, aby býci získali zpět svou sílu. Navíc se něco hodně změnilo. A to k lepšímu.

Aktuální přehled všech kryptoměn můžete sledovat pod přiloženým odkazem ZDE.

Kryptoměny a kryptofirmy

Salvador otevře ve Spojených státech „bitcoinovou ambasádu“

Latinskoamerický El Salvador se stal první zemí na světě, která uplatňuje bitcoin jako zákonné platidlo. Nyní chce zřídit bitcoinové velvyslanectví v USA a posunout tak vpřed adopci kryptoměn.

C+Charge expanduje do Jižní  Ameriky a začíná spolupracovat s Brave Mobility Brasil, předním výrobcem elektromobilů

C+Charge, nabíjecí síť elektromobilů poháněná krypto tokenem oznamuje, že začne spolupracovat s Brave Mobility Brasil, leaderem v tomto oboru v Brazílii, který se zaměřuje na poskytování komplexního řešení elektromobility privátnímu i veřejnému sektoru.

Bitcoin slaví 100 tisíc NFT za měsíc

Protokol Odrinals byl součástí soft forku Taproot, kterým prošel bitcoinový blockchain minulý měsíc. Umožňuje nativně vytvářet vlastní nezaměnitelné tokeny úpravou satoshi. Obrázek nebo video se tak ukládá přímo do bloku. Takto vytvořená NFT se nazývají digitální artefakty.

Bitcoin letí na Měsíc – Cena trhá rekordy – Vydrží?

Včerejší nárůst ceny byl opravdu jedinečný. Cena bitcoinu narostla o 15 % (+1 820 USD) za jediný den. Jedná se o nejvyšší nárůst a zároveň nejvyšší cenu za posledních 6 měsíců. Někdo vidí počátek nového býčího trhu, někdo naopak velkou past. Kdo má pravdu?

Kryptoměnový podvodník dostal čtyři roky

Francouzský podvodník se živil vyhledávání obětí pádů kryptoměnových společností a za předem splatnou provizi jim nabízel záchranu jejich financí. Během krátké doby dokázal přesvědčit minimálně 14 obětí a způsobil jim škodu přesahující 375 000 USD. Teď půjde na čtyři roky do vězení.

Britští regulátoři spojili své síly, aby zlikvidovali nelegální krypto ATMs

Britské úřady provedly razie v několika nemovitostech v okolí Leedsu, které jsou podezřelé z toho, že se v nich nacházejí nelegálně provozované bankomaty na kryptoměny.

ChatGPT by mohl napomoci přijetí kryptoměn

Ačkoli platformu ChatGPT založenou na textové umělé inteligenci (AI) mohou nadšenci do kryptoměn využít třeba k pobavení, její využitelnost v kryptoměnovém prostoru sahá daleko za zábavní hodnotu. Přesahuje tak do sféry kryptografického vzdělávání a adopce.

Máte-li jakýkoli dotaz, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. PŘIDEJTE SE TAKÉ NA NÁŠ OFICIÁLNÍ DISCORD SERVER.

MEME dne

meme
Zdroj: Michal Fortyn

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img