Kryptoměnový podvodník dostal čtyři roky

5
(2)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Francouzský podvodník se živil vyhledávání obětí pádů kryptoměnových společností a za předem splatnou provizi jim nabízel záchranu jejich financí. Během krátké doby dokázal přesvědčit minimálně 14 obětí a způsobil jim škodu přesahující 375 000 USD. Teď půjde na čtyři roky do vězení.

Pachatel se vydával za slavného francouzského manažera hedgeových fondů a obchodníka Pierra Anduranda. Tvrdil, že zastupuje společnost ze San Francisca a vybíral od poškozených provizi za záchranu jejich ztracených aktiv. Také je přesvědčoval, aby nakoupili jeho kryptoměnu. Ta měla v budoucnu udělat tak vysoký nárůst, že zisk z ní by lidem kompenzoval předchozí ztrátu.

Na podvod se přišlo poměrně rychle

Celá záležitost začala být poměrně rychle podezřelá. V lednu se na soud obrátilo 40 obětí a nařkli obviněného a jeho tým z prodeje neexistující kryptoměny. Jedna z obětí byla dokonce tak naivní, že pachateli poskytla veškeré bankovní údaje a informace o kreditní kartě. Obratem přišla o finance v hodnotě tisíců dolarů. Podvodník se ale neomezoval pouze na Francii. Díky komplicům se mu podařilo oslovit i několik lidí v Izraeli. Podvod se tak řeší na mezinárodní úrovni.

Závěr

V porovnání se ztrátou, kterou svým investorům způsobil pád FTX nebo TerraUSD / LUNA, je tato újma relativně nízká. Na druhou stranu tento podvodník cíleně vyhledával již jednou poškozené a jejich ztrátu prohluboval bez jakékoliv přidané hodnoty. Trest si určitě zaslouží. Zaujala mne i rychlost francouzského soudního systému. V lednu obdrží podle mě relativně složitý návrh od 40 poškozených a v únoru je pachatel odsouzen.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img