Britští regulátoři spojili své síly, aby zlikvidovali nelegální krypto ATMs

4.5
(2)

Britské úřady provedly razie v několika nemovitostech v okolí Leedsu, které jsou podezřelé z toho, že se v nich nacházejí nelegálně provozované bankomaty na kryptoměny.

Do razií se zapojil britský Úřad pro finanční etiku (Financial Conduct Authority, FCA) a také digitální zpravodajská jednotka policie hrabství West Yorkshire (West Yorkshire Police’s Digital Intelligence Unit).

Orgán pro dohled nad finančním trhem prohlásil, že v současné době nemá žádný provozovatel krypto bankomatů ve Spojeném království registraci FCA. Uvedla, že agentura již dříve písemně oslovila všechny provozovatele a varovala je před právními důsledky chybějící registrace u FCA.

“FCA spolupracuje s mnoha partnery v oblasti vymáhání práva, včetně místních policejních složek, s cílem narušit a zneškodnit nelegální krypto bankomaty,” uvedla FCA a dodala, že přezkoumá důkazy shromážděné během těchto inspekcí a zváží další případné vynucovací kroky.

Krypto bankomaty umožňují zákazníkům nakupovat nebo převádět tradiční měny na kryptoaktiva. Podle údajů společnosti Coin ATM Radar je na celém území Spojeného království instalováno 27 bitcoinových bankomatů.

“Neregistrované krypto bankomaty působící ve Velké Británii tak činí nelegálně,” uvedl výkonný ředitel FCA pro vymáhání práva Mark Steward a dodal, že regulátor bude i nadále likvidovat neregistrované krypto aktivity v zemi.

DS Lindsey Brants z kybernetického týmu policie v hrabství West Yorkshire uvedl, že provozovatelům krypto bankomatů vydali varovné dopisy, v nichž je žádají, aby od používání těchto přístrojů upustili.

“Budeme pokračovat v identifikaci a narušování neregistrovaných krypto firem působících ve Spojeném království,” uvedl Mark Steward, ředitel FCA odpovědný za prosazování práva a dohled nad trhem.

“Kryptoměnové firmy působící ve Spojeném království musí být registrovány u FCA pro účely boje proti praní špinavých peněz. Samotné krypto produkty jsou však v současné době neregulované a vysoce rizikové, a pokud do nich investujete, měli byste být připraveni přijít o všechny své peníze.”

Tento krok přichází jen několik dní poté, co FCA oznámila, že všechny kryptofirmy, které nabízejí své produkty spotřebitelům ve Spojeném království, včetně firem se sídlem v zahraničí, budou muset brzy dodržovat nový britský režim finanční politiky.

vezeni

Agentura pohrozila, že porušení může mít za následek až dvouletý trest odnětí svobody. “Firmy se na tento režim musí začít připravovat již nyní. Proti firmám, které tyto požadavky poruší, podnikneme důrazné kroky,” uvedl regulátor.

Pozoruhodné je, že údaje britské policejní jednotky Action Fraud ukázaly, že podvody s kryptoměnami ve Spojeném království vzrostly za jeden rok o 32 % na 226 milionů liber (273 milionů USD).

“Kdykoli jsou těžké časy, podvodníci se vždy snaží ulovit méně zkušené investory tím, že jim slibují obrovské výnosy,” citoval Hinesh Shah, forenzní účetní ze společnosti Pinsent Masons.

Nastupující digitální totalita ve Spojeném království se tak opět skrývá pod rouškou ochrany proti podvodům a praní špinavých peněz.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img