[Večerní souhrn článků] • V EU se začíná rýsovat budoucnost kryptoměn • a další články

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Tether přidal na blacklist adresy v hodnotě 46 milionů dolarů • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Bitfinex a Tether čelí soudu o 850 mil. USD • Podvody na YouTube stále kvetou • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Bitcoin a...
Profilový obrázek
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co se ten den událo, najdete zde přehledně na jednom místě. Každý nadpis lze rozkliknout a přejít tak na celý článek.

Zprávy dne

V EU se začíná rýsovat budoucnost kryptoměn

ECB: Platební systém pro digitální měnu centrální banky s ochranou soukromí je možný

Podle Evropské centrální banky (ECB) je možné vyvinout platební systém pro digitální měnu centrální banky, který bude zároveň umět chránit soukromí uživatelů a to na základě proof-of-concept. Banka tak chce vytvořit řešení pro postupy v oblasti boje proti financování terorismu nebo praní špinavých peněz, které bylo dosud obtížné zajistit. Banka však zaznamenala několik problémů, které se musí do budoucna vylepšit, včetně snížení množství informací viditelných pro různé strany.

Nové evropské předpisy pro kryptofirmy v EU

Nová pravidla pro boj proti praní špinavých peněz (AML) vstoupí platnost v Evropě od 10. ledna. Pravidla, známá pod zkratkou 5AMLD, budou mít dopad zejména na kryptofirmy. V pravidlech je totiž prvně definován pojem virtuální měna a co znamená a také je tam stanoven požadavek, že všechny firmy, poskytující služby typu custody pro virtuální měny, musí vyhovět všem již nyní platným AML/KYC pravidlům. V praxi to znamená, že například i OKEx nebo Binance budou muset do tohoto data vyhovět novým pravidlům nebo přestat poskytovat služby v EU.

Analýzy a trhy

17.12.19 Technická analýza ETH a LINK: Neuniklo Vám něco? Zhodnocení roku 2019

Jak si vedly během roku největší altcoiny? Kryptomagazin.cz Vám přináší pohled na roční graf vývoje vybraných altcoinů. V dnešní analýze se podíváme na to, jak se dařilo v roce 2019 vybraným altcoinům ETH a LINK.

17.12.19 Technická analýza LTC/USD – ledy se konečně hnuly!

Máme tu avizovaný pokles, který s velkou pravděpodobností bude mít ještě pokračování. I přesto že na altech, jako je Litecoin, byly bullish patterny falling wedge a dokonce se to chvíli tvářilo na odraz, tak stejně zavelel Bitcoin a shodil s sebou celý zbytek trhu.

Kryptoměny a kryptofirmy

Kryptoinkubátory: ultimátní řešení nebo pouhý nástroj pro startupy?

Poté, co kryptoměny zaznamenaly v roce 2017 svůj rekordní rok, došlo k masivnímu nárůstu nových tokenů, společností a produktů. S tak vysokou úrovní zájmu spotřebitelů a podniků ale mnoho slibných projektů zapadlo v záplavě jiných. Naštěstí však existují společnosti, které tyto zajímavé projekty vyhledávají a vyvíjejí dále.

John McAfee zastavil propagaci krypta kvůli blížícím se prezidentským volbám

Britsko-americký podnikatel John McAfee přestal s propagací jednotlivých kryptoměn, aby se mohl věnovat své prezidentské kampani v USA pro další rok. A to i přes to, že si je vědom, že má nulovou šanci vyhrát.

Mark Yusko předpovídá Bitcoinu hvězdné zítřky

V nedávném rozhovoru pro Business Insider uvedl generální ředitel investiční společnosti Morgan Creek Capital Mark Yusko,  že Bitcoin (BTC) dosáhne do roku 2021 na hodnotu 100 000 USD. Ještě mnohem optimističtější prognózu pak vyřkl směrem k roku 2030.

Polední zprávy

Souhrn těch nejdůležitějších událostí za uplynulých 24 hodin naleznete v našich poledních zprávách. Pokud jste nestihli v poledne, můžete to nyní napravit zde.

Video dne – Aktuální support

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře