Kryptoinkubátory: ultimátní řešení nebo pouhý nástroj pro startupy?

0
(0)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Poté, co kryptoměny zaznamenaly v roce 2017 svůj rekordní rok, došlo k masivnímu nárůstu nových tokenů, společností a produktů. S tak vysokou úrovní zájmu spotřebitelů a podniků ale mnoho slibných projektů zapadlo v záplavě jiných. Naštěstí však existují společnosti, které tyto zajímavé projekty vyhledávají a vyvíjejí dále.

Co znamená inkubátor?

Ve světě moderních technologií existuje obří nabídka startupů, které přinášejí mnoho zajímavých inovací ale i těch, které jsou pouze kopiemi ostatních projektů.

Tzv. inkubátory jsou firmy, které vyhledávají nadějné startupy a provádí je základními fázemi vývoje, dokud nejsou startupy dostatečně robustní, aby mohly úspěšně začít působit samostatně. Motivací pro tyto firmy však je získání někdy i významného podílu daného startupu, což může vést k velkým ziskům.

Odborní poradci, investoři, konzultanti

Inkubátory často mají mnoho kontaktů na odborníky s velkou zkušeností, kteří mají zájem o investiční potenciál a jsou vysoce specializovanými odborníky v daném odvětví. Tito ostřílení odborníci poté mohou působit jako konzultanti startupových projektů během inkubační fáze startupu. Kromě přístupu k odborným radám mají inkubátory často také kontakty na investory, média a další významné partnery, kteří mohou zajímavý nápad podpořit a posunout ve vývoji dále.

Technologický ředitel platformy Interdax, Charles Phan, vysvětlil, že zatímco inkubátory vyrostly během kryptománie v roce 2017, vyvinuly se do dnešní podoby až letošní rok.

„V roce 2019 začaly startupy získávat trakci. Startupy také poskytly další tok zisku z kryptoburz během medvědího trhu.“

Druhá strana mince

Vše má ale své výhody a nevýhody. Inkubátory neposkytují své služby a kontakty zadarmo. Většinou požadují větší nebo menší kontrolu nad startupem a nezřídka i podíl ve firmě. A jsou i lidé, kteří tyto inkubátorské firmy obviňují z honění se za ziskem za každou cenu, ve kterém se původní myšlenka startupu časem úplně rozplyne.

Závěr

Pokud máte zajímavý nápad na projekt v kryptosféře, mohla by pro vás být spolupráce s některým inkubátorem zajímavá cesta, jak dostat nápad do fáze realizace a mezi lidi. Ovšem na druhou stranu to nebude zadarmo a je potřeba zvážit, jestli se za cenu tzv. umetení cestičky vzdáte kontroly nad svým nápadem a mnohdy i zásadnějšího podílu ve firmě.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img