Unchained: Bitcoin je nejlepší nástroj pro dlouhodobé spoření

4.8
(6)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Podle nejnovější studie finanční služby Unchained je největší kryptoměna světa nejlepším řešením pro dlouhodobé spoření ve srovnání s tradičními aktivy. Bitcoin nabízí mnoho řešení, které tradiční aktiva neposkytují.

Bitcoin jako nejlepší spořící produkt

Nedávno zveřejněná studie společnosti Unchained uvádí, že Bitcoin se jeví jako přední nástroj pro spoření ve srovnání s tradičními investičními nástroji v dnešním neustále se měnícím ekonomickém prostředí. Díky svým unikátním vlastnostem, jako je nezměnitelná vzácnost a odolnost vůči inflaci, se Bitcoin stává ideálním řešením pro ty, kdo čelí takzvané pasti inovací.

Joe Burnett z Unchained popisuje “past inovací” jako situaci, kdy inovace a tržní síly zvyšují nabídku určitých zboží a služeb, což vede k jejich znehodnocení. Tato past pak následně ohrožuje schopnost jednotlivců ukládat hodnoty dlouhodobě.

Burnett zdůraznil, že v dnešním světě plném hojnosti a hyperprodukce bude stále obtížnější uchovávat významné bohatství mimo Bitcoin. Předpovídá, že většina bohatství nakonec skončí v největší kryptoměně světě, jelikož se blížíme k tzv. ekonomické singularitě.

Výzkum společnosti Unchained také hodnotil různá tradiční aktiva, včetně fiat měn, akcií, zlata a nemovitostí, a zjistil, že všechna tato aktiva jsou zranitelná vůči zvýšení nabídky, což vede k jejich postupnému snižování hodnoty směrem k nule.

Držení amerického dolaru a jiných fiat měn se podle studie ukázalo jako zvláště problematické, neboť tyto měny postupem času ztrácejí hodnotu. Studie uvádí, že tyto měny jsou navrženy tak, aby se devalvovaly proti zboží a službám, které lze vyrábět rychleji a levněji. Bitcoin tedy nabízí stabilnější a udržitelnější možnost pro investory hledající ochranu před inflací.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 61 895 USD dle KMC.

Závěr

Co si o tom myslíte vy? Dejte nám vědět do komentářů nebo na naše sociální sítě. Pro více informací se neváhejte přidat také na náš oficiální Discord server KRYPTOMAGAZIN CZ. Celou zprávu společnosti Unchained naleznete pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Zaregistrujte se na Binance skrze tento odkaz a získejte 10% slevu na obchodní poplatky

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img