Uber představí svůj nový doručovací systém – jídlo budou rozvážet i drony

0
(0)

Zprávy a souhrny

Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Uber chce expandovat nejen do autonomních taxislužeb, ale i do dodávek potravin pomocí dronů. Nedávno úspěšně otestovali doručení zásilky Bic Mac z McDonaldu. Představení by mělo proběhnout letos v létě v San Diegu v Kalifornii.

Společnost Uber učinila během své konference s názvem „Uber Elevate“ oznámení o systému „Uber Eats“. Prezentace se skládala z videa, kde bezpilotní letadlo přijalo objednávku z McDonaldu.

Uber navrhl speciální krabice, do nichž byly umístěny hranolky a BigMac, dron pak odletěl na určené místo. Řidič Uberu v místě doručení vyzvedl balíček a odevzdal jej zákazníkovi. Dron tedy nedoručí zásilku až do rukou zákazníka. Nicméně, jejich dlouhodobým plánem je, aby dron vyzvedl objednávku a poté přistál na autě řízeným tradičním řidičem Uberu, který dokončí dodávku. Kromě toho společnost spolupracuje také s Federální leteckou správou. Zde je na místě otázka, jak bude v San Diegu vypadat po spuštění tohoto projektu letecký provoz. Stovky létajících dronů? To rozhodně musí koordinovat letecký úřad.

YouTube video

Rychle a levně – s možností dodávky zmrzliny

Uber říká, že služba bude startovat na ceně kolem 8,50 dolarů. To odpovídá průměrné ceně, kterou obyvatelé USA platí za dodávku potravin. Lidé si tuto novou možnost určitě vyzkouší. Uber také dodává, že experimentovali i s dodávkami zmrzliny. Tím získávají velkou výhodu oproti ostatním poskytovatelům, jelikož budou nabízet i dodávku studených potravin.

Navíc, Uber tvrdí, že hlavní výhodou dodávky potravin prostřednictvím dronů je čas. Běžná průměrná dodávka ze vzdálenosti 1,5 mil může trvat až 21, nicméně u drona může být dodávka provedena 3x rychleji, tedy 7 minut. Společnost plánuje službu rozjet v roce 2023 po celém Los Angeles, Dallasu a ještě jednom městě, které je prozatím utajeno. Mohl by to být Londýn?

Vliv na akcie Uberu

Pokud jde o pohyb cen akcií společnosti Uber, toto oznámení nezpůsobilo žádnou velkou změnu. V posledních několika dnech cena jedné akcie Uber klesla z 45 dolarů na 42 dolarů a pohybuje se v této oblasti i nyní.

Závěr

Tento systém rozvozu jídla, díky němuž zákazník svou dodávku dostane do pár minut a v budoucnu nejspíše i za nižší cenu, bude znamenat ohromnou konkurenční výhodu. Budeme i nadále sledovat následný vývoj, abychom vás mohli informovat.

Co číst dál?

Lesk a bída kryptoměn – vše co o nich potřebujete vědět

 

Zdroj: coinspeaker.com

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: