Tým kybernetické bezpečnosti tvrdí, že až 2,1 miliardy dolarů v kryptoměnách uložených ve starých peněženkách je ohroženo

5
(3)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Zatímco kryptokomunita stále překonává důsledky nedávného hacknutí kryptoburzy Poloniex za 100 milionů dolarů, tým bezpečnostních expertů objevil další kybernetickou hrozbu, která by mohla ovlivnit kryptoaktiva v hodnotě miliard. 

Dne 14. listopadu zveřejnila kyberbezpečnostní společnost Unciphered informace o zranitelnosti, kterou nazvala „Randstorm“, o níž tvrdí, že ovlivňuje miliony kryptopeněženek, které byly v letech 2011 až 2015 vygenerovány pomocí webových prohlížečů. Tato kybernetická hrozba dostala název Randstorm. 

Firma radí přesunout aktiva do nových peněženek

Společnost již miliony uživatelů na problém informovala emailem. Těm, kteří používají kryptopeněženky vygenerované v období 2011 až 2015, společnost doporučuje převést svá aktiva do peněženek vytvořených nedávno.

Pokud jste jednotlivec, který si před rokem 2016 vygeneroval vlastní peněženku pomocí webového prohlížeče, měl byste zvážit přesunutí svých prostředků do nově vytvořené peněženky vytvořené důvěryhodným softwarem.

I když společnost uvedla, že ne všechny postižené peněženky mohou mít stejný problém, potvrdila, že zranitelnost je zneužitelná. Společnost však neposkytla žádné podrobnosti o samotném zneužití, aby se vyhnula poskytování dalších informací hackerům.

Závěr

S ohledem na nedávná varování a potenciální hrozby spojené s kryptoměnami, je klíčové přijímat opatření k zajištění bezpečnosti vašich digitálních aktiv. Patří mezi ně pravidelná aktualizace svého softwaru, používání důvěryhodné peněženky, zálohování dat, sledování bezpečnostních upozornění, nesdílení soukromých klíčů, používání silných hesel a mnoho dalšího. Bezpečnost digitálních aktiv vyžaduje neustálou pozornost a dodržování preventivních opatření.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Jan H.

V te dobe jsem jeste tahal kacera za sebou takze cajk 😀

spot_img