Kryptoměnové tržby Robinhood klesly v posledním čtvrtletí o 25 %

5
(2)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Robinhood, jedna z nejpopulárnějších platforem pro nákup a prodej akcií či kryptoměn, zaznamenala 25% pokles svých příjmů z kryptoměnového obchodování v posledním čtvrtletí roku 2022.

Robinhood: Pokles tržeb z kryptoměn

Populární obchodní aplikace Robinhood zveřejnila své finanční výsledky za 4. čtvrtletí fiskálního roku 2022, v nichž jsou uvedeny tržby obchodní platformy pro retailové investory.

V posledním čtvrtletí vykázal Robinhood Crypto příjmy z kryptoměnového obchodování ve výši 39 milionů dolarů, což je oproti předchozímu čtvrtletí pokles o necelých 25 %. Tento pokles kryptoměnového obchodování do značné míry ovlivnilo medvědí období a bankrot kryptoměnové burzy FTX začátkem listopadu minulého roku.

I přes tento pokles však obchodní platforma stále zaznamenává významný růst svých příjmů. Generální ředitel obchodní společnosti Robinhood, Vlad Tanev, se k loňské situaci vyjádřil následovně:

Když se ohlédnu za uplynulým rokem, jsem neuvěřitelně hrdý na to, jak náš tým skvěle odvedl rok 2022. Nyní začínáme pozorovat smysluplnou trakci u řady produktů, které jsme uvedli na trh, což nám dává jistotu, že se časem mohou rozrůst ve významné obchodní linie.

Přestože výsledky Robinhood za poslední za fiskální rok 2022 nebyly nadprůměrné, vedení společnosti zůstává pevně přesvědčeno o svém obchodním modelu a věří, že rok 2023 bude pro ně ziskovější. Mezi drobnými investory Robinhood stále zůstává jednou z nejpopulárnějších platforem pro nákup a prodej kryptoměn.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje 21 815 USD dle KMC.

Závěr

Používáte podobné obchodní aplikace? Neváhejte si přečíst také naši recenzi na platformu eToro. Podělte se s námi o své zkušenosti do komentářů nebo na sociální sítě. Na celou finanční zprávu obchodní společnosti Robinhood k poslednímu čtvrtletí minulého roku se můžete podívat pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img