Hackeři převzali twitterový účet Robinhood, aby na něm propagovali podvodný token

5
(2)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Podvodný tweet vyzval asi 1,1 milionu sledujících obchodní platformy Robinhood k nákupu scam tokenu ‘RBH’ na Binance Smart Chain.

Twitterový účet Robinhood napaden

Skupina či jednotlivec se dokázal nabourat do účtu platformy Robinhood na Twitteru. Poté se pokusil jménem této společnosti přimět 1,1 milionu sledujících burzovní a krypto obchodní společnosti k nákupu “nového” tokenu.

Uživatelé zaznamenali tweet z 25. ledna, který je vyzval, aby si zakoupili token s názvem RBH ležící na blockchainu Binance Smart Chain s cenou 0,0005 dolaru za jednotku. I když byl později odstraněn, nejméně 10 lidí podle Conora Grogana, vedoucího produktových obchodních operací na Coinbase, stihlo koupit tyto tokeny za zhruba 1000 dolarů.

Podvodník však může doplatit na výběr sítě. Generální ředitel Changpeng “CZ” Zhao již oznámil, že bezpečnostní tým společnosti předběžně uzamkl účet propojený s tweetem „do dalšího vyšetření.“

Mluvčí společnosti Robinhood uvedl, že hacker zveřejnil příspěvky také na instagramových a facebookových profilech platformy. Ta na rozdíl od podvodných příspěvků svůj token nemá a případní zájemci mohou využít pouze nákup akcií HOOD kotovaných na burze Nasdaq.

Pozor na scamy

Podobné útoky na fanoušky legitimních stránek a účtů nejsou výjimkou. Nejnovější případ podvodu jen potvrzuje neutuchající trend bezbřehých podvodů na internetu, které zahrnují také podvody s kryptoměnami.

Vždy mějte kritické myšlení, i když účet vypadá nebo je skutečný, komentoval událost CZ.

Není to poprvé, co došlo k nabourání účtu na sociální síti. Velký hack v červenci 2020 zasáhl velké množství vysoce sledovaných twitterových profilů.

Tehdy byl hack použit k podvedení uživatelů bitcoinu tím, že slíboval poslat zpět dvojnásobek všech přijatých kryptoměn. Netřeba dodávat, že veškeré podobné nabídky nikdy nebudou dodrženy.

K napadeným profilům patřil také ten Elona Muska, který později odkoupil Twitter a přijal řadu změn.

Závěr

Společnost Robinhood zaznamenala problém se svými účty na sociálních sítích. Nejen ten na Twitteru, ale údajně také na dalších sítích došlo k nabourání a propagování podvodných nabídek kryptoměny.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img