Tron giveaway: Hraje se o Teslu a 20 milionů dolarů

0
Justin Sun

Justin Sun, zakladatel platformy Tron (TRX), zabývající se vývojem a spouštěním decentralizovaných aplikací (tzv. dApps), plánuje děkovnou giveaway. Co se cen týče, tak chce bývalý zaměstnanec Ripple Labs ve formě airdropu rozdat 20 milionů dolarů. Hlavní výhrou v soutěži je automobil Tesla.

Giveaway o nemalé ceny

Sun požádal téměř 1 milion svých sledujících na Twitteru, aby „retweetli“ jeho příspěvek ohledně Tron kampaně „globálního zhodnocování“. Z těch, co jeho příspěvek retweetnou do 27. března 2019, náhodně vybere jednoho šťastného výherce elektromobilu Tesla (podle obrázku by se mělo jednat o Model 3). Odhalil také, že se „možná rozhodne rozdat více peněz“ v tzv. free cash airdropech. Airdrop je zjednodušeně rozdělení nových mincí mezi uživatele, kteří už danou měnu vlastní.

Jak bylo uvedeno v Sunově příspěvku (který už byl retweetnut téměř 40000krát), byla spuštěna kampaň Tronu, která oslavuje představení tokenu BitTorrent (BTT) a nedávného partnerství se společností Tether Ltd. Toto partnerství má do budoucna zaručit vydání USDT tokenu (digitální náhrady dolaru) na bázi Tronu.

Uživatelé, kteří se chtějí zúčastnit celosvětové kampaně Tronu, musí Justina Suna na Twitteru sledovat a retweetnout jeho příspěvek o kampani. V současné době není zcela jasné, jakým způsobem a mezi jaký počet lidí bude airdrop distribuován.

V TronBetu se točí hodně peněz

Nedávno překonala hlavní síť blockchainu Tronu metu 2 milionů uživatelů. A to pouhých 249 dní od jejího spuštění na konci května minulého roku. Využívanost decentralizovaných aplikací stavěných na Tronu je relativně nízká (v průměru více než 90 % dApps nezaznamenalo za minulý měsíc žádné transakce). Zdá se však, že několik se jich dobře ujalo a těší se relativně velké uživatelské základně – např. TronBet.

TronBet je decentralizovaná hazardní hra vyvinutá na síti Tronu. Na začátku měsíce touto dApp prošlo 41 milionů dolarů (týdenní sázkový objem). Uživatelé TronBetu sází obrovské částky, aby mohli využít masivních zisků aplikace. Ty činily v průměru mezi 75 000 USD a 150 000 USD za den.

Velká giveaway pramení z velkých příjmů

Na svém Twitteru uživatel vance zveřejnil, že podle některých nasázeli ti největší uživatelé 98 milionů dolarů a že „top dvacítka“ nasázela během jednoho týdne kombinovaně 455 milionů dolarů. Podle jeho odhadů by se mohly čisté příjmy společnosti pohybovat okolo 36 milionů dolarů.

Hard fork Tronu

Minulý měsíc zažil blockchain Tronu hard fork, který je zpětně nekompatibilní. Podle dostupných informací byl aktivován 28. února 2019. Některé klíčové změny (ve verzi 3.5) zahrnovaly kryptopeněženky s vícefaktorovým zabezpečením, nové nástroje pro správu Tron účtu, závislost množství energie na výkonu sítě v reálném čase nebo zdokonalenou bezpečnost tzv. Tron Virtual Machine.

Zdroj:
www.cryptoglobe.com

Co číst dále?

[PREDIKCE(???)] Bitcoin už dlouho nevydrží – Směr dalšího velkého pohybu asi nepotěší

 

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na