Tron a Tether uzavírají partnerství – tohle jsme nečekali

0
(0)
Dariusz Matuszyński
Dariusz Matuszyński
Jsem zakladatelem portálu Kryptomagazin.cz, o kryptoměnách na české scéně nebylo prakticky nic, a tak jsem se rozhodl to napravit. Mám rád myšlenku decentralizace, trochu toho cypherpunku a kryptoanarchie. Krypto odvětví je můj svět, kde se denně pohybuji a pracuji, nemohu to tedy již nazvat koníčkem nebo zálibou. Rád vás na vašem kryptomagazínu vždy uvítám :)

Blockchainová platforma Tron (TRX) a vydavatel stablecoinů USDT (Tether), oznámili uzavření partnerství, jehož cílem je zavést USDT na síti Tron v druhém čtvrtletí roku 2019.

USDT v podobě TRC20 tokenu – to znamená, že bude kompatibilní se všemi protokoly založenými na Tronu, včetně decentralizovaných aplikací (DApps).

Stablecoin Tether – USDT

Byl spuštěn v roce 2014. Ti z vás, kteří obchodují na burze, s ním určitě mají zkušenosti. Pokud třeba kryptoměnové trhy padají, mnoho lidí “utíká do Tetheru“. To znamená, že můžete směnit krypto za tento token krytý dolarem, přečkat propad, a pak vše převést zpět (jednodušší, rychlejší a levnější než měnit na fiat a zase zpátky).

Tron – TRX

Jedná se o silného konkurenta měny Ethereum, tedy decentralizovaný ekosystém včetně známých aplikací DApps. Přidání USDT posílí stávající ekosystém a zvýší likviditu.

Tether, zatím kraluje trhu stablecoinů, ale konkurence nespí. Nebude to mít tak úplně lehké.

Tether a jeho dřívější problémy

Stablecoin USDT byl dříve předmětem sporů. Stalo se tak poté, co jeho kritici naznačili, že dolarové rezervy neodpovídají počtu tokenů v oběhu. V prosinci loňského se ale začalo spekulovat, že Tether má přeci jen adekvátní rezervy. K žádnému oficiálnímu auditu ale nedošlo.

Co číst dále?

Bitcoin za milion dolarů – Je to vůbec reálné? + predikce

Zdroj:
cointelegraph.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img